עדי שרגאי, תושבת מעלה הזיתים שבירושלים מסכמת את אירועי הלילה האחרון (מוצאי שבת) בשכונה שהפכה לנצורה בעקבות מתקפות הערבים.

"בערך בשעה שמונה וחצי שמענו פיצוצים מטורפים מהכניסה לשכונה. ערבים עמדו בכביש וירו זיקוקים בכינון ישיר אל חלונות הבתים בשכונה, וגם בקבוקי תבערה", היא מספרת. "כל זה קורה כשבמקביל אחד התושבים מכפר התימנים מנסה לעבור כאן וזורקים עליו ועל משפחתו אבנים בצורה מסכנת חיים. הם נפצעו והגיעו לשכונה מפוחדים כשנזק רב נגרם".

לדבריה האירוע נמשך למעלה משעתיים, "לקח למשטרה הרבה זמן להגיע. כשהיא הגיעה היא לא הצליחה לתפעל את האירוע. במשך שעתיים היינו שכונה במצור. אנשים שחזרו משבת לא יכלו להיכנס לשכונה עם הילדים הקטנים שלהם והמשטרה אמרה להם ללכת לישון במקום אחר כי אין להם פתרון. יולדת שהייתה צריכה להגיע לבית חולים נתקעה ורק בליווי כבד מאוד הצליחה לצאת לבית חולים".

"זה מצב אבסורדי ולא יאומן. אנחנו חמש דקות מהכותל ולא יתכן שדברים כאלה קורים", היא אומרת ומספרת שמאז 'שומר החומות' ניתן לזהות עלייה בהיקף האירועים. "ניסיתי לאגד את כמות המקרים וכמות המקרים שהגיעה אליי מכל אחד שחווה בתקופה הזו היא בלתי נגמרת. אתמול הייתה עליית מדרגה נוספת שאנחנו לא יודעים את הסיבה לה".

על התנהלות המשטרה באירוע היא מציינת כי בסמוך מאוד לשכונה אמורה להימצא המשטרה, אך זו הגיעה רק כעבור עשרים דקות. "תושבים שהתקשרו למוקד 100 אפילו לא קיבלו תשובה. מהצד השני תושבים שניסו להבין איך להגיע הבייתה אמרו להם שיסתובבו וילכו לישון במקום אחר".

"כשהמשטרה הייתה כאן וניסתה לטפל באירוע היא התרכזה בהכנסת תושבי השכונה שיצאו בזמן שהיא לא הגיעה, במקום לטפל בערבים המפגעים", מספרת שרגאי.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא. בהתאם, מיד עם קבלת הדיווח הלילה אודות ידוי אבנים לעבר רכב ובית באזור, הוזעקו למקום כוחות משטרה ומג״ב ופעלו לפיזור המתפרעים תוך שימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר".

"המשטרה פתחה החקירה שנמצאת בראשיתה, ואנו נמשיך בביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות בכדי למצות את הדין עם המעורבים", לשון תגובת המשטרה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7