אנטישמיות
אנטישמיות צילום: רויטרס

מאמר בעיתון הרשמי של חמאס שואב עידוד מאירוע אנטישמי בפולין במהלכו מאות פעילי ימין קיצוני שהפגינו ביום חמישי האחרון בעיר קאליש שבמרכז פולין צעקו "מוות ליהודים" – ושרפו כתב זכויות היסטורי לקהילה היהודית מהמאה ה-13.

ד"ר פאיז אבו שמאלה, חבר המועצה הלאומית הפלסטינית והמזכירות הכללית של התאחדות הסופרים הפלסטינים, כותב במאמר פרשנות בעיתון חמאס "פלסטין" (ראשון), כי "לא ניתן להפריד בין הנעשה בפולין לבין ההפגנות נגד היהודים, והתעוררות אירופה בכלל, בשל סכנת השליטה של היהודים במוסדות הכלכליים, התקשורתיים והפוליטיים במערב".

אבו שמאלה הוסיף: "מתוקף מאות שנות ההיסטוריה שלה עם תאוות הבצע של היהודים, פולין עשויה להיות חוד החנית של המודעות החברתית, המתעוררת בכל מדינות אירופה נגד ההגמוניה של ההון היהודי ושליטתה על החלטות פוליטיקאים ברבים. מדינות; כמו צרפת, בריטניה, גרמניה ואמריקה".

לדברי אבו שמאלה, "יציאתם של מאות מהעם הפולני בהפגנות נגד שחיתות היהודים היא רק תחילתו של המסע האירופי נגד השליטה ביהודים וההתבדלות שלהם".

בהקשר זה כתב עוד אבו שמאלה, "אולי יציאתם של מיליוני העם האירופי נגד התוקפנות הישראלית בעזה רצועה במהלך קרב סיף אל-קודס (סבב העימות בין ישראל לחמאס במאי 2021) היא האינדיקציה הטובה ביותר למידת השינוי במודעות האירופית כלפי התנשאות והיהירות הישראלית. וזהו מסר אזהרה למשטרים הערביים המתלהבים מהנורמליזציה עם הישראלים מבלי שהם מודעים להתעוררות של האירופים (בנוגע ליהודים)".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו