מפלגת 'הציונות הדתית' במעלה הזיתים

סיעת הציונות הדתית קיימה היום (שני) את ישיבתה השבועות בשכונת מעלה הזיתים, לאחר התקריות שהיו בה בעת האחרונה והמתקפות מצד תושבים ערבים נגד יהודים.

יו"ר המפלגה, ח"כ בצלאל סמוטריץ', אמר לערוץ 7 כי מטרת ההגעה של סיעתו היא להצהיר שהמצב הנוכחי לא יוכל להימשך. "המציאות כאן היא בלתי נסבלת ולא היה עולה על הדעת להכיל אותה בשום מקום אחר. אני רק מבקש שתדמיינו מה היה קורה אילו יהודים היו עומדים ויורים שלוש דקות זיקוקים לעבר בתי ערים. תוך פחות מדקה היו מגיעים משטרה, שב"כ, מג"ב וכולם היו בבתי הסוהר כאסירים ביטחוניים חסרי תנאים".

"המצב שבו פעם אחר פעם מופעל טרור נגד השכונה הזו - כמו גם שכונות אחרות בירושלים - מול אוזלת יד מוחלטת של המשטרה הוא בלתי נסבל ואי אפשר לקבל אותו. אם זה לא יטופל - אנחנו נהיה פה יום יום ושעה ושעה - ואז גם המשטרה תהיה פה".

ח"כ אופיר סופר הוסיף, "המציאות שאנחנו רואים במעלה הזיתים היא בלתי נתפסת. לצערי זה נוגע גם לסורוקה ולמקומות אחרים שיש לנו בהם אובדן משילות נורא. מישהו צריך להתעורר".

ח"כ איתמר בן גביר ציין כי "מצד אחד מרגש ומפעים לראות את המתיישבים כאן שנמצאים במסירות נפש ומצד שני את החושך, של הפקרות, היעדר שלטון חוק - כשכמה מטרים מכאן זורקים בקבוקי תבערה והמשטרה אפילו לא מנסה לתפוס את האשמים".

"זה כשל של ראש הממשלה של השר לביטחון הפנים. גם ממשלות קודמות לא אכפו כאן את החוק - ואני חולם על ממשלה שתאכוף כאן את החוק בצורה הרמטית", הוסיף בן גביר.

ח"כ מיכל וולדיגר אמרה, "הגענו למעלה הזיתים ופשוט מזעזע לראות את היעדר המשילות והריבונות בעיר הבירה שלנו בירושלים. מטר מכאן יש עירייה, משטרה ואכיפה וכאן אין כלום כשזה נוגע לערבים. הדבר הזה חייב להשתנות וכמה שיותר מהר".