דורון שפר
דורון שפר צילום: לירון מולדובן

אחרי 18 שנה, דורון שפר חוזר למכבי ת"א. יהיה זה במשחק שיתקיים ביום רביעי הקרוב במסגרת מפעל היורוליג בו הצהובים יארחו את מונאקו הצרפתית, כאשר לפני המשחק תקיים מכבי טקס כניסה להיכל התהילה של שניים משחקניה הבולטים בתולדותיה, הצמד "קטשפר".

מדובר בשני שחקני העבר דורון שפר ועודד קטש ששיתפו פעולה במשך שנים במדי מכבי ת"א והגיעו איתה להישגים רבים וזכו בתארים רבים.

כחלק מהכניסה להיכל התהילה של המכבים מת"א, יעלו גופיותיהם של שני שחקני העבר לתקרת היכל מנורה מבטחים, אולם יד-אליהו לשעבר, אולמה הביתי של מכבי ת"א ויוקרנו קטעי וידאו מעברם המפואר בקבוצה.

בעוד קטש יצא לקריירת אימון במהלכה זכה בתארי אליפויות ואף אימן את נבחרת ישראל וקבוצת פנאתינייקוס היוונית במדיה פרש ממשחק פעיל בשל פציעה, שפר לא לקח חלק במשחק המקצועני מאז 2007.

בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו סיפר שפר על התחושה להיכנס להיכל התהילה של מכבי.

"למרות שעברו כ-13 שנים מאז פרשתי ממשחק הכדורסל המקצועני זו הזדמנות נהדרת נוספת בשבילי בעיקר לומר תודה".

"גם אם בעבר חשבתי אחרת, היום אני יודע שהאליפויות, הגביעים, התארים האישיים והכסף כולם היו בונוסים על הדרך. במהלך השנים התבהר לי שמשחק הכדורסל והנפשות הפועלות בו היו בשבילי (ועדיין...) מתנה מופלאה שדרכם התאפשר ומתאפשר לי ללמוד על עצמי, על החיים ובעיקר לגדול ולהתפתח כאדם.

אז תודה לשחקנים ולמאמנים, תודה למנהלים ולאוהדים, תודה לשופטים, ולכתבים, תודה לצהובים ולאדומים, תודה לניצחונות ולהפסדים, תודה למשבחים ולמבקרים, תודה לשיאים ולמשברים, תודה למשפחה ולהורים ותודה לטליה ולילדים".

לבסוף שמר שפר את התודה לקבוצה שנתנה לו את ההוקרה הכל כך מיוחדת ומרגשת, מכבי ת"א. "ותודה למכבי תל אביב על הבית, על ההכרה, על ההערכה ובעיקר על ההזדמנות לומר שוב תודה".

את הפוסט סיים שפר כשכתב: "תראי איזה יופי" אמרתי לטליה בעוד אני מהרהר בצירוף המקרים והנסיבות. "בשנת היובל שלי, בהיכל מנורה, במדי מכבי, רגע לפני חג המכבים, אני נכנס להיכל התהילה והתחושה היא שמה שנשאר זה לומר הללויה. מי כמוך באלים ה'".