עזרת ישראל
עזרת ישראלצילום: עדי גפן/TPS

ארגון רבני צהר ליווה משפחה יהודייה שבחרה לחגוג את בת המצווה של בת ה-12 בכותל המערבי.

בדף הפייסבוק של ארגון צהר פורסמה תמונה מחגיגת בת המצווה שבה נראית הנערה והוריה בעזרת ישראל, לשם הגיעו בגלל צפיפות ברחבה הרגילה.

"לפעמים כל ההתרגשות הגדולה של אם במעמד הבת מצווה של בתה מוצאת ביטוי בברכה העתיקה של אם לבתה: 'ישימך אלוקים כשרה, רבקה, רחל ולאה. יְבָרֶכְךָ ה' וְיִשְׁמְרֶךָ, יָאֵר ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וִיחֻנֶּךָּ, יִשָּׂא ה' פָּנָיו אֵלֶיךָ וְיָשֵׂם לְךָ שָׁלוֹם'", אמרו בארגון צהר.

''שמחנו והתרגשנו ללוות אותך לקראת ובמהלך הבת מצווה שלך", בירכו ב"צהר" את הנערה, ''מאחלים לך קליטה טובה ומשמחת בארץ''.

בארגון רבני צהר הסתייגו מקיום בת המצווה בעזרת ישראל ומסרו: ''ארגון רבני צהר מקיים את האירועים בכותל ברחבה המסורתית האורתודוכסית. האירוע שפורסם בערוץ 7 הוא לא חלק ממדיניות הארגון. הפרסום על האירוע המדובר הורד''.

רקפת גינסברג, מנכ"לית "התנועה המסורתית", אמרה בשיחה עם ערוץ 7: "הבוקר כינה השר אלקין את כותל המשפחות, היא עזרת ישראל, כ'כותל התפוצות'. עזרת ישראל מוכיחה כמעט מדי יום ביומו שדווקא הציבור הישראלי צמא לאופציה שוויונית ומשפחתית בכותל המערבי.

''לא רק אנו הקונסרבטיביים משתמשים בה, אלא גם משפחות אורתודוקסיות שלא מתלהבות בלשון המעטה מסידורי התפילה בחלקו של הכותל עליו אמון מר רבינוביץ. אנו מזמינים בחום את צהר, ועוד משפחות נוספות ורבות מכלל הזרמים והמגזרים להגיע אל כותל המשפחות, להצטרף אל מאות המשפחות שכבר חגגו בעזרת ישראל - ולקיים בה טקסי בר ובת מצווה''.