השר מתן כהנא
השר מתן כהנא צילום: ערוץ 7

שר הדתות מתן כהנא ביקר היום (שלישי) בישיבה התיכונית בקרני שומרון, נפגש עם הרבנים והמחנכים, שוחח עם התלמידים וענה לשאלותיהם.

כאשר השר השיב לשאלות הקהל, מחה ראש הישיבה הרב יעקב מייטליס על הקמת הממשלה הנשענת על מפלגת רע"מ: "להיות ממשלה שמסתמכת על קולות הערבים שונאי ישראל זה דבר איום ונורא. מעולם לא עשינו את זה. בזמן ממשלת רבין גדולי רבנינו אמרו 'אין ממשלה בישראל', כלומר אם אין ממשלה שעומדת על קולות של יהודים אי אפשר לסמוך עליהם".

עוד הוסיף הרב מייטליס: "אנו מחנכים את תלמידנו ואת עצמנו לשמוע לזקני רבנינו. זקני הרבנים כמו הרב יעקב אריאל, הרב דרוקמן, הרב אליהו ועוד, שאנחנו משתדלים ללכת לאורם. זה ממש פוגע לי בחינוך של התלמידים שהנה, קובעים את ענייני הדת והמדינה על פי רבנים שעם כל כבודם, הם לא הרב דרוקמן ולא הרב אריאל". על רפורמת הכשרות אמר ראש הישיבה: "לעשות מהלך כשרות כל כך דרמטי בלי זקני הרבנים זה דבר שאסור שייעשה".

רק הרב אהרל'ה פילבר, ר"מ בישיבה, לא נכח בבית המדרש בעת המפגש עם השר כהנא. "שר ששיקר לציבור שלם במצח נחושה והגיע לכיסאו על ידי שקר ומרמה, לא ראוי שיבוא למקום שמחנך ל'משה אמת ותורתו אמת'", טען הרב פילבר. שאר הרמים השתתפו במפגש.

מישיבת בני עקיבא השומרון נמסר: "היום התנהל דיון פורה של התלמידים עם שר הדתות מתן כהנא על עניינים שונים, בין היתר: השירות הצבאי, סוגיית הכשרות, הכניסה לממשלה ועוד. למרות קריאות לא לתת לשר לדבר עם התלמידים, ראש הישיבה הרב יעקב מייטליס עמד על כך שהשר יידבר עם התלמידים בצורה מכובדת, המעמד היה מאוד מכובד והשר נשאל שאלות נוקבות מהתלמידים ואנשי הצוות ואנו נמשיך לעודד שיח פורה שכזה".