ניצן צורן עם ילדיה
ניצן צורן עם ילדיה צילום: באדיבות המשפחה

אני כותבת שורות אלו בעודי מכניסה את בנותיי למקלחות הערב. והנה שוב אני מגלה שאין מים בברזים, אין זרימה ולא יהיו מקלחות.

מציאות החיים בישוב הנמצא בתהליך הסדרה, היא מציאות מורכבת הדורשת גמישות יומיומית. זו מציאות המפגישה אותנו בכל יום עם אתגר אחר - פעם הפסקת חשמל, פעם מחסור במים, צרות מכיוון בורות הספיגה המשמשים כביוב, מקרי חבלה ועוד .

בכל זאת לפני כעשור בחרנו לעלות למצפה אביגיל ולגור במקום הקסום הזה. גדלתי במיתר הנמצאת במרחק של כ-20 דקות נסיעה מאביגיל. בעלי - כתר - גדל בנחושה הממוקמת כ-40 דקות נסיעה מכאן. הרגשנו שמצאנו מקום טוב באמצע, קירבה לבאר שבע שבה מבחינתנו יש הכל. כתר עובד בבאר שבע ואני בערד.

בשנה הראשונה של נישואינו גרנו בישוב אחר פה בהר חברון אך הרגשנו שאין זה מקומנו. כשהגענו לאביגיל- הרגשנו שהגענו הביתה.

אביגיל הוקמה לפני כעשרים שנה על ידי מספר בחורים רווקים שהגשימו את החלום להקים ישוב וליצור קו רצף בין מעון לסוסיא. מאז הישוב גדל וכיום הוא מונה כ-50 משפחות מגוונות כאשר הדגל של הישוב הוא המרחב האנושי והמרחבים בכלל.

אביגיל הוא ישוב פתוח המאפשר לכל אדם טוב להגיע ולבנות את ביתו במקום ללא קשר להגדרה דתית או חיצונית זו או אחרת.

האווירה בישוב כל כך נעימה ומאפשרת לצמוח ולגדול ברמה האישית והקהילתית. אין תחליף לאוויר הנקי, לנוף המשתנה בעוצמת הטבע מידי עונה ולמרקם האנושי המיוחד שנוצר בתוך כל זה.

בתור התיישבות צעירה, הקפדנו כל הדרך להתיישב על אדמות מדינה בלבד ולבנות על פי תב"ע מסודרת יחד עם המועצה שלנו- מועצת הר חברון.

כל מפלגה שהתמודדה לכנסת פיזרה לנו הבטחות רבות בנוגע לקידום אישור הישוב והסדרתו. אמנם עד כה לא התקדמנו במישור הזה והגדילה לעשות הממשלה הנוכחית שבשבוע שעבר חבריה, שגדלו מתוכנו, הצביעה נגד ההסדרה של הישובים הצעירים בהצעה שניסתה לקדם אורית סטרוק.

זה כואב לנו. אנו מוסרים את נפשנו על הארץ והאדמה. אנו מחזיקים בידינו, רגלינו וכוחותינו את פיסת הארץ היפה והחשובה הזו. מגיעים לכאן חברי כנסת רבים שעושים סיורים ומהנהנים בהסכמה, ואחר כך שוכחים אותנו כלעומת שבאו.

בזמן שחברי הכנסת הערבים לא מתפשרים מילימטר בדרישותיהם כמו בהסדרת עשרות אלפי בתים בגליל ובנגב הגיע הזמן סוף סוף לדאוג גם לנו. הבטחות צריך לקיים. אני וחבריי מחכים.

ניצן צורן היא תושבת אביגיל בהר חברון

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו