השר גדעון סער ברמת הגולן
השר גדעון סער ברמת הגולן צילום: דוברות

בהמשך להכרזה על שיווק של 7,000 יחידות דיור ופיתוח הגולן הגיעו הבוקר (שלישי) יו"ר תקווה חדשה שר המשפטים גדעון סער, שר הבינוי והשיכון זאב אלקין וח״כ צבי האוזר לסיור ברמת הגולן.

בסיור דנו עם ראשי המועצות בגולן על המשך מגמת הפיתוח וההתיישבות באזור הגולן שמובילים אנשי מפלגת תקווה חדשה. במהלך הסיור ביקרו יחד עם ראש מועצת קצרין בשכונות החדשות שנבנו, ובשכונה בה הוחלט על בניית 1,500 יחידות דיור חדשות. בנוסף, חנכו את הטיילת החדשה במועצה מקומית קצרין.

השר גדעון סער סיכם את הביקור, "אמרתי מספר פעמים בעבר ואני חוזר ומדגיש גם היום: עתיד ארץ ישראל בכלל ורמת הגולן בפרט יוכרע במעשים ולא בדיבורים. מה שקורה פה זאת קביעת העובדות שמבטיחה את עתיד רמת הגולן ואת אחיזתנו לדורי דורות".

"נגיע לפה עם הממשלה בעוד 12 יום. עיקר התכנית שתוצג פה מבוססת על ההסכמים הקואליציוניים של תקווה חדשה. אנחנו הבאנו את אותם סכומים לפיתוח רמת הגולן וקצרין וזה המנוע של החלטת הממשלה הקרובה. היעד שסימנו - להכפיל את אוכלוסיית רמת הגולן. אנחנו באים עם נחישות לבצע ולבנות את עתיד רמת הגולן לדורי דורות ובעזרת השם נעשה זאת", הוסיף.

השר זאב אלקין אמר, "הסיפור של המגרשים שמפותחים מאחורינו, לא מתחיל ב-2021 הוא מתחיל לפני 1,700 שנה, בבית הכנסת העתיק של הכפר שהיה פה בתקופת הבית השני, המשנה והתלמוד.
זה הסיפור האמיתי של קצרין ורמת הגולן. עוד לפני שהולכים לבנייה, אנחנו משמרים פה את המורשת.
אחרי שביססנו את מעמדו המדיני של רמת הגולן, הגיע הזמן למעשים של ההתיישבות. נפלה בידינו הזכות לחזק את הגולן לא רק בעובדה מדינית, אלא גם בעובדה התיישבותית".

חבר הכנסת צבי האוזר ציין כי "הגולן הוא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. מה שמתרחש בשבועות האחרונים זה קו פרשת המים - היום, אין כבר מי שאיננו מאמין שאפשר להגיע ל-100 אלף מתיישבים לרמת הגולן. זו לא אגדה, זה הזמן לבצע. העובדה היא שתקווה חדשה הכניסה את הסעיף הזה להסכמים הקואליציוניים, כחלק משינוי מציאות בשטח, ושינוי מציאות אסטרטגי במדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו