כינוס של ועידת רבני אירופה. ארכיון
כינוס של ועידת רבני אירופה. ארכיון צילום: אלי איטקין

הכינוס השנתי של ועידת רבני אירופה שהיה אמור להיערך בקרוב בגרמניה יידחה במספר חודשים, כך הודיעו ראשי הארגון.

ההחלטה התקבלה לאור הוראה של ממשלת בוואריה לפיה עקב התגברות הקורונה במדינה אין לערוך בה כנסים גדולים.

"לצערנו, עקב התפרצות קשה של הקורונה ברחבי אירופה ובגרמניה ומינכן במיוחד, קיבלה הנהלת 'ועידת רבני אירופה' הנחיות מממשלת בוואריה בהמלצת מכון 'רוברט קוך' - הגוף המקצועי המייעץ לממשלה בתחום הקורונה - לביטול אירועים וכנסים בתקופה זו והטלת מגבלות על הנכנסים לגרמניה ממדינות שונות", אמרו ראשי הועידה.

על כן הוחלט, למרות ההשקעה הרבה בהכנת הכינוס והנזק הכלכלי הכבד שייגרם בשל כך, לדחות את האירוע ולקיימו במהלך 2022.

הרב פנחס גולדשמידט הרב מנחם געללי הרב משה לבל ורבני אנגליה וצרפת בכינוס הועדה המ
צילום: אלי איטקין

נשיא ׳ועידת רבני אירופה׳ ורבה של מוסקבה הגאון רבי פנחס גולדשמידט אמר: ״אנשי הועידה עמלו על תוכנית מלאת תוכן לימי הכינוס. הוזמנו גדולי הרבנים מאירופה וישראל, אבות בתי דין ודיינים מ 41 מדינות. ראשי ממשלות נשיאי הפרלמנטים ממדינות האיחוד האירופי והנציבים נגד אנטישמיות, הוכנו 7 מושבים לשמוע דברי חכמים, 5 פאנלים עם ראשי מדינות אירופה והמומחים בתחום המלחמה נגד האנטישמיות, ו 34 סדנאות בכל התחומים".

״אבל כידוע לכולם רבני הועידה היו הראשונים שנקטו בקהילותיהם את אמצעי הזהירות המתבקשים בפרוץ המגיפה, עוד בטרם יצאו ההנחיות מטעם שלטונות הבריאות".

״לקיים אירוע בסדר גודל שכזה היה בלתי אפשרי נוכח הנסיבות והנחיות ממשלת בוואריה. ולכן נאלצנו לדחות את הכינוס הל״ב לחודש אדר ב' בתקוה ובתפילה לימים טובים יותר".

"עם זאת הנושאים העומדים לפתחה של יהדות אירופה הם חשובים ואקוטיים בעת הזו ואנו במו״מ עם שלטונות בוואריה לקיים דיון בתיאום ובמגבלות הקורונה למספר מצומצם של רבנים באופן שיאפשר את כינוסה של הועדה המתמדת ומקווים שאכן נוכל לקיימם"

״אני רוצה להודות לכל הרבנים שנרשמו ושינו את כל סדר יומם. ולהנהלת הועידה שעמלו יומם וליל כדי לקיים את הכינוס החשוב הזה. ומי יתן ויקוים בנו במהרה ׳והסירותי מחלה מקרבך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו