זאב אלקין
זאב אלקין צילום: Gershon Elinson/Flash90

שר השיכון והבינוי זאב אלקין מתחייב לירידה במחירי הדירות בשנתיים הקרובות.

"כמות הבנייה שהוצאנו עכשיו לשוק, תתורגם בשנה הבאה ובזו שאחריה, להרבה יותר בנייה, וזה יבלום את עליית המחירים. יזמים שמשלמים היום המון וגורמים לעליית מחירי דירות – מסתכנים", אמר אלקין בראיון לחדשות 13.

הוא סיפר על תכנית חדשה שמטרתה לסייע לצעירים המעוניינים לרכוש דירה. "האופק לזוגות צעירים זו תוכנית שאנו מובילים אשר נכנסה לתוקף, ומאפשרת היום לזוגות צעירים, אחרי הגרלה, לקנות דירות בהנחה של 20%. כלומר מדובר בסכום של עד 300 אלף שקלים לדירה".

"אנו חוזרים בנוסחה אחרת לתוכנית של המחיר למשתכן שאפשרה בעבר לקנות דירה גם במרכז הארץ ובפריפריה. מי שיכול להרשות לעצמו לקנות דירה בצפון תל אביב, לא צריך מהמדינה את ההנחה. אבל הרוב המוחלט של הרשויות במרכז הארץ, בגוש דן, הן בתוך התוכנית – מדובר בעשרות אלפי יחידות דיור. המדינה מוותרת על הכנסה רבה לטובת סיוע לזוגות צעירים, כחלק ממהפכה שאנו מובילים. המחסור שיש היום בהתחלות של בנייה הוא כתוצאה של מעט שיווק - כי לא היה תקציב. לכן, היום כל זוג צעיר משלם מאות אלפי שקלים יותר לדירה. השנה, החל ברגע שאושר תקציב לתשתיות דירה - נעשה שינוי", הוסיף אלקין.

"השנה שברנו שיא ושיווקנו כ-85 אלף יחידות דיור, בעיקר במהלך חצי השנה האחרונה. אנו רוצים שמי שיתחרה על הדירות זה זוגות שצריכים את הדירות האלה, ולא משקיעים - וזה מה שימתן את המחירים. היום היינו בקצרין, ואנו נוציא לשוק עד סוף השנה הזאת 1,500 יחידות דיור חדשות באזור. זו תוספת של 50% בכמות האנשים שם, בצעד אחד", סיכם השר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו