חיים ולדר
חיים ולדר צילום: דניאל רצבי

מורדי גץ, מנכ״ל החנות ״אייכלר׳ס״ בברוקלין למכירת מוצרי יודאיקה וספרי יהדות, החליט להסיר מהמדפים את ספריו של הסופר החרדי-ישראלי חיים ולדר בעקבות עדויות על עבירות מין שביצע בנשים.

ולדר מכחיש את כל הפרסומים נגדו.

הספרים של ולדר היו רבי מכר אולם לא יהיו זמינים יותר בחנות בברוקלין או באתר האינטרנט Shopeichlers.com.

"החלטה זו לא התקבלה בקלות ראש, וללא ספק תהיה כרוכה בעלות כספית כבדה, מכיוון שהספרים הללו היו רבי מכר", כתב גץ, "אבל כעסק שדואג לקהילה שלנו, איננו יכולים להתעלם מהבקשות שקיבלנו בשם הקורבנות לכאורה".

Eichler's היא חנות ידועה שבסיסה בבורו פארק, ברוקלין, המוכרת ספרים, יודאיקה ומתנות. "בהתחשב בכך שהגישה לקורבנות לכאורה הייתה בעיקר דרך ספריו ויצירותיו של המחבר, אנו מאמינים שהחלטה זו היא צעד חיוני בהגנה על ילדינו ובבניית קהילה בטוחה ובריאה יותר", אמר גץ.

בתחקיר עיתון ״הארץ״ הובאו עדויות של נשים המתארות כיצד הסופר ואיש החינוך חיים ולדר ניצל אותן מינית כשהיו קטינות. ולדר כתב כ-80 ספרים, קיבל את פרס ראש הממשלה "מגן לילד" ומייעץ בתוכנית רדיו מצליחה.

עורכי דינו של ולדר, מיקי חובה וגיא שמר, מסרו ל"הארץ": "מרשנו מכחיש בשאט נפש כל טענה להתנהגות בלתי ראויה מצידו, כל שכן את האמור בכתבה. המדובר בטענות כזב שיסודן בשקר גס, העולות כדי עלילת דם ממש".

לטענתם, במשך השנים ניהל ולדר מאבקים לטובת ילדים שסבלו מאלימות והתעללות "וכתוצאה מכך חברו להם גורמים ששמו להם למטרה לפגוע בו, ובידינו ראיות לחלק מהניסיונות הנואלים להפליל את מרשנו. כתבה זו מהווה המשך ישיר לכך, אשר מקורה בתלונה שקרית שהוגשה נגדו לפני שנים רבות ונגנזה כשלעומת שבאה".

הם הוסיפו כי ולדר עבר בדיקת פוליגרף ביחס לטענות שעלו בכתבה ונמצא דובר אמת. "מרשנו נחוש לא לאפשר פגיעה בו אף כמלוא הנימה, ויאבק על שמו הטוב בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו".