אולפן טלוויזיה
אולפן טלוויזיה צילום: ISTOCK

טרנס פלאוארס (27) המתגורר בעיירה קראטה באוסטרליה, הגיש תביעה נגד ערוץ הטלוויזיה Seven האוסטרלי, לאחר שזה שידר תמונות שלו כמי שמואשם בחטיפתה של קלאו סמית', ילדה בת 4 שנעלמה לפני מספר שבועות ונמצאה בביתו של אדם בשם טרנס קלי.

למרבה הצער של פלאוארס, הוא השתמש בחשבון הפייסבוק שלו בשם המשפחה של אמו מנעוריה, קלי, וברשת הטלוויזיה מיהרו להעתיק תמונות מתוך חשבון הפייסבוק שלו ולהציג אותו במהדורת החדשות המרכזית כמי שמואשם בחטיפתה של הילדה.

מיד לאחר שנודעה הטעות, מיהרה רשת הטלוויזיה לפרסם התנצלות בפני טרנס קלי החף מפשע, והבהירה כי חל בלבול עקב השם הזהה שלו עם שם החשוד האמיתי בחטיפה. "מר פלאוארס, אב טרי בעצמו, אינו קשור בשום צורה ואופן לחטיפתה של קלאו סמית', ואסור היה להשתמש בתמונות מתוך חשבון הפייסבוק שלו", נמסר בהודעה של רשת הטלוויזיה האוסטרלית.

אלא שעבור פלאוארס ההתנצלות לא הספיקה, והוא הגיש תביעה נגד ערוץ הטלוויזיה בטענה כי הפרסום גרם לו עוגמת נפש עצומה ופגעה בשמו הטוב.

"הפרסומים של רשת Seven הובילו לכך שמר פלאוארס הפך למושא לשנאה ברחבי אוסטרליה והעולם, והביאו לאשפוזו עם התקף פאניקה חמור. זה מדאיג מאוד את מר פלאוארס ומשפחתו שחברת תקשורת גדולה תעסוק בסיפור בסדר גודל כזה מבלי להיות בטוחה לחלוטין באשר לדיוק הפרטים שלו. ההשפעה של הטעות המהותית הזו הייתה הרסנית", מסרו עורכי דינו של פלאוארס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו