קורונה
קורונה צילום: ISTOCK

משרד הבריאות הודיע היום (רביעי) לקופות החולים כי משלוח חיסוני הקורונה שמיועדים לילדים שאמור היה לנחות הערב בישראל נדחה ליום שלישי.

בתוך כך עלייה קלה בתחלואה בקורונה נרשמה גם היום בארץ. במהלך חמשת הימים האחרונים נראתה מגמת עלייה במספר המאומתים לנגיף, באחוז הבדיקות החיוביות וכן במקדם ההדבקה.

לפי עדכון משרד הבריאות, 539 בני אדם נמצאו חיוביים לנגיף ביממה האחרונה לאחר ש-0.72% מהבדיקות נמצאו חיוביות. זאת במקביל להקלות חדשות שפורסמו בשבוע האחרון.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש התייחס לחיסוני הילדים, "זו החלטה רגישה, אנחנו לא רוצים שזה יכפה בכל מיני צורות של תשלום על בדיקות וכדומה, אלא מהאינטרס הבריאותי".

פרופ' אש אמר את הדברים בכנס רופאי הילדים והוסיף כי "יש נקודות שאנחנו רוצים לסגור, גם בנושא חיסון מחלימים וגם ההצעה לרווח בין החיסון הראשון לשני. יהיה דיון בצט"מ ביום ראשון. לא בטוח שיש מספיק ביסוס לשנות, אבל צריך לחשוב על זה".

פרופ' אש פנה לרופאי הילדים ואמר "אתם הכתובת הכי חשובה בהחלטה הזאת ויבואו אליכם להתייעץ. ההחלטה בצט״מ היתה גורפת לא בכדי, החיסון מונע תחלואה שיכולה להיות מורכבת לילד. לכן החיסון עדיף ואני קורא לכם לעודד את ההורים לחסן את הילדים".