אבירם זאבי
אבירם זאבי צילום: ענבל מסיקה

לפני כארבעה חודשים התחלנו, ב"עד כאן", יחד עם פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, לחקור את הקשרים בין עמותות המופעלות על ידי בכירי רע"ם לחמאס, ואת הכספים שהן מעבירות למשפחות מחבלים, שהרגו יהודים רק בגלל שהם יהודים.

זה היה אחד התחקרים הכי מאומצים ומורכבים שניהלנו בארגון.

כבר במהלכו, התבררו הממדים העצומים של התמנון רב הזרועות שבנו אנשי רע"ם, בהן: עמותות המעבירות כסף למשפחות מחבלים במסווה של "צדקה" (עמותה 48), דרך עמותות שמארגנות אטובוסים המסיעים מפגינים במסווה של "מתפללים" להר הבית, אוטובוסים שהמשטרה נאלצת לעצור בדרך לירושלים (עמותת אל אקצה), ועד לחברת שמירה, "אל-חראסה", שעובדיה צולמו תוקפים שוטרים באגרופים בכפר קאסם.

מאחורי מתקפת החיוכים של חה"כ מנסור עבאס, עומד אם כן, תמנון אסלאמי קיצוני ומסוכן, וזו כמובן, מציאות שונה בתכלית מזו המוצגת לציבור על ידי פוליטיקאים, הרוצים לשמר את הקשרים עם רע"ם.

בואו להיות שותפים במאבק של ארגון עד כאן

מתוך הקמפיין של עד כאן
צילום: עד כאן

אחרי ארבעה חודשים תחקיר הבנו שני דברים מרכזיים:

1. חשפנו בפני הציבור רק את קצה הקרחון של מעללי התנועה האיסלמית. במשאבים המצומצמים שלנו ב"עד כאן", ניתן להגיע רק לחלק מהנושאים שמטרידים את הציבור ומסכנים את הביטחון הלאומי של ישראל.

2. כאשר שופכים מיליארדים של כספי ציבור לתוך המנגנון המסועף שבנו אנשי רע"ם אנו עלולים לקום תוך זמן קצר למציאות חמורה עשרות מונים ממה שחשפנו בתחקיר שלנו.

המסקנה המתבקשת היא שיש להקים בדחיפות צוות חקירה מיוחד שיעקוב אחרי המיליארדים של כספי ציבור שרע"ם מקבלת במסגרת ההסכמים הקואליציוניים המופקרים שנערכו עימה.

חובה להבין שהסכנה היא כפולה, ומיידית:

1. שיטפון של כספים שיועברו דרך עמותות רע"ם לעזה, ישות טרור מובהקת, ולמשפחות מחבלים. האם לא ברור לכל בר דעת שמימון משפחות מחבלים משול לתמיכה בטרור?

2.התחזקות מסוכנת של התנועה האיסלאמית שעלולה להקים בישראל סוג של "מדינה בתוך מדינה", כפי שתנועת "האחים המוסלמים" מנסה לעשות בתחכום רב, במקומות רבים בעולם, תוך הסתרת הכוונה האמיתית בתואנות שווא של "ארגוני צדקה".

בואו להיות שותפים במאבק של ארגון עד כאן

מי שחושב שניתן לדבר על "משילות במגזר הערבי" ועל "החזרת הריבונות בנגב ובגליל", כאשר במקביל מוזרמים מיליארדים לתנועת האחים המוסלמים בישראל, אינו מבין מה הוא שח. חיזוק התנועה האיסלמית בישראל עלול להביא להקצנה נוספת בקרב ערביי ישראל, הקצנה שביטוי אלים שלה ראינו במבצע "שומר החומות" בערים המעורבות, הקצנה שגרמה לצבא להודות רק השבוע, שבמלחמה הבאה לא יעברו כוחות בוואדי ערה בדרך לחזית הצפון, מחשש לעימותים וחסימת צירים על ידי ערבים. כך בדיוק, מדינת ישראל מאבדת את עצמה לדעת.

השבוע התבשרנו בהצלחה גדולה: בזכות התחקיר על עמותת "סיוע 48", עו"ד ניצנה דרשן לייטנר הצליחה לקבל צו לעיקול לכספי העמותה העלולים לסייע לטרור בסך 427 מיליון ₪.

וכל זה בזכות תחקיר על זרוע אחת מזרועות התמנון של התנועה האיסלמית בישראל ורע"ם.

התחקיר הרעיד את הפוליטיקה הישראלית כפי שלא רעדה מאז נבחרה הממשלה הנוכחית, אז עכשיו תארו לעצמכם מה יקרה כאשר נחקור את כל זרועות התמנון ותשאלו את עצמכם: מי הכוחות בתקשורת ובפוליטיקה הישראלית שלא רוצים שנמשיך לפרסם? מי רוצה שלא תדעו?

פעילות עמותת סיוע 48
צילום: עד כאן

אנחנו, ב"עד כאן", לא מקבלים כסף מהאיחוד האירופי וממשלות זרות, ובטח לא "כספים קואליציוניים" כמו רע"ם (...), לכן אנו פונים לציבור לטובת גיוס משאבים להרחבת פעילות צוות החקירה המיוחד לכספי רע"ם, במסגרת קמפיין מימון המונים שיזמנו. מה הצוות יעשה בזכות הסיוע הציבורי:

  • מיפוי כלל הארגונים של התנועה האיסלאמית בישראל וחקירה פיננסית של רשת העמותות והחברות המסועפת שלהן, תוך גיוס כלכלנים, משפטנים ורו"ח.
  • הקמת צוות מחקר דובר ערבית שיעקוב אחרי קבלת הכספים מהצד הנתרם
  • פיתוח והפעלת מקורות אנושיים בארגונים ועמותות
  • הקמת אתר אינטרנט מונגש לציבור כדי לשתף במידע
  • ליווי דיוני וועדות בכנסת ותדרוך חברי כנסת במטרה לבלום העברות כספים מסוכנות בזמן אמת
  • ניהול מאבק תקשורתי

אנו משוכנעים שהסכנה שהתנועה האיסלמית בישראל מציבה לביטחון הלאומי של ישראל היא חמורה ומיידית ולכן הדחיפות לפעול כאן ועכשיו ולגייס את הציבור הרחב למטרה, בפרט לאור העובדה שממשלת ישראל, לא רק שמסרבת לפקח על המיליארדים שיועברו לרע"ם, אלא שופכת שמן למדורת האחים המוסלמים בישראל, תוך העברת הכספים המופקרת.

אנו, ב'עד כאן', נחושים לעשות את מה שממשלת ישראל מסרבת לעשות. אנו נחושים להמשיך לפרסם תחקירים ולספר לכם, אזרחי ישראל, את מה שרבים היו שמחים להסתיר מיכם.

לשם כך אנו זקוקים לתמיכת הציבור בפרוייקט מימון ההמונים.

לא נישאר אדישים! יחד נציב לרע"ם קו אדום בוהק ונבלום את הסכנה שמציבים האחים המוסלמים למדינת ישראל.

בואו להיות שותפים במאבק של ארגון עד כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו