הפרוכת
הפרוכת קדם

הפרוכת משולחנו של מנהיג ש"ס המיתולוגי הרב עובדיה יוסף זצ״ל בעת מסירת שיעורו המפורסם בבית כנסת “היזדים” תועמד בימים הקרובים למכירה פומבית בידי בית המכירות ‘קדם’ בירושלים.

על הפרוכת, בצבע אדום עם חוטים מוזהבים, מופיעה הכתובת "צדיק כתמר יפרח", ומתחתיה המילים "שיעורו של הגאון מרן רבינו עובדיה יוסף שליט"א הראשל"צ ונשיא מועצת חכמי התורה מועבר מבית הכנסת המרכזי 'תפארת ירושלים' לעדת היזדים. מלך ביופיו תחזינה עינך”.

שיעורו הקבוע הרב עובדיה יוסף, תקיים בבית הכנסת "תפארת ירושלים לעדת היזדים" הממוקם בשכונת הבוכרים בירושלים.

שיעור זה התקיים במשך עשרות שנים, בכל מוצאי שבת, כשהוא מועבר בשידור חי באמצעות לוויין לקהל של אלפים בנקודות שונות בארץ ובעולם. היה זה שיעור התורה הראשון שהועבר באמצעים אלקטרוניים.

בבתי כנסת רבים ברחבי הארץ והעולם הותקנה מערכת לקליטת שידורי לוויין, במיוחד לצורך העברת השיעור השבועי של הרב עובדיה.

הפרוכת המדוברת הוכנה במיוחד לכבודו של הרב עובדיה, והייתה מונחת על שולחנו בזמן שמסר את השיעור. פרוכת זו שימשה אותו בשנים האחרונות ב"יזדים”, לפני שעבר עקב מצבו הבריאותי למסור את השיעור מבית מדרשו בהר נוף.

לאחר פטירת הרב עובדיה החל למלא את מקומו במסירת השיעור ב"יזדים" – בנו הראשון לציון הרב יצחק יוסף. פרוכת במתכונת דומה הוכנה אז לרב יצחק יוסף.

מרון ארן, מבעלי בית המכירות הפומביות 'קדם’, מציין כי “רק באחרונה ציינו המוני בית ישראל את יום השנה השמיני לפטירתו של מרן באירועים רבים ברחבי הארץ והעולם. עבור עשרות אלפים שהיו מאזינים באדיקות לדרשותיו של מרן בכל מוצאי שבת, מדובר בפריט נוסטלגי מרגש, המייצג את הקשר המיוחד שהיה למרן עם אנשים פשוטים ועם עמך ישראל”.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו