עשרת הנצפים ביותר, נטפליקס
עשרת הנצפים ביותר, נטפליקס netflix

טפליקס הודיעה היום כי שיטת מדידת הפופלריות שלה השתנתה, וכי החל מהיום היא תפרסם את "10 המובילים בנטפליקס" בכל יום שלישי בהתבסס על שעות שנצפו מיום שני עד ראשון בשבוע הקודם עבור כותרים מקוריים וכותרים מורשים כאחד.

נטפליקס מחלקת את הרשימות באופן הבא: 10 הרשימות המובילות בעולם לסרטים (אנגלית), טלוויזיה (אנגלית), סרטים (לא אנגלית) וטלוויזיה (לא אנגלית), כמו כן דירוגים של למעלה מ-90 מדינות כולל ישראל. האתר זמין כעת באנגלית ובספרדית. שפות נוספות יושקו בשנה הבאה.

המדד החדש יתבסס על המספר הכולל של השעות שמנויים בילו בצפייה בעונה של סדרה או סרט, כל עונה של סדרה נמדדת בנפרד, אז אולי ניתן יהיה לראות את העונות 2 ו-3 של Stranger Things ברשימה.

בנוסף, נטפליקס מציגה גם את 10 סרטי נטפליקס הפופולריים ביותר (אנגלית), טלוויזיה (אנגלית), סרטים (לא אנגלית) וטלוויזיה (לא אנגלית) בכל הזמנים, בהתבסס על המספר הכולל של השעות שבהן כותר נצפה במהלך 28 הימים הראשונים בשירות שלנו.

הנתונים המלאים יופיעו באתר ייעודי בשם Top10.Netflix.com, שבו ניתן יהיה לראות תוצאות גם לפי מדינה ספציפית מתוך למעלה מתשעים המדינות שנמדדות, למשל ישראל, וגם בשקלול עולמי.