כדורסל (ארכיון)
כדורסל (ארכיון)ישי קרוב

סערה גדולה בכדורסל הישראלי. הנהלת איגוד הכדורסל קיבלה היום (רביעי) החלטה להחזיר לידיה את ניהול ליגת העל בכדורסל ולהוציא זאת מידיי מי שניהלה את הליגה הבכירה בשנים האחרונות, מנהלת ליגת ווינר סל.

ההחלטה להוציא את ניהול הליגה הבכירה מידייה של מנהלת הליגה, הגיעה בשל רצון האיגוד להעלות לליגת העל שתי קבוצות, זאת בניגוד להסכם שנחתם בין איגוד הכדורסל למנהלת.

על פי ההסכם שנחתם לאחרונה בין הצדדים, נקבע כי אם קבוצה שזכתה באפשרות לעלות לליגת העל, לא תוכל לעשות זאת, מספר העולות יחזור לקבוצה אחת בלבד. לאחר שאליצור נתניה כשלה במשימתה להעמיד תקציב ואולם ראוי למשחקים במסגרת ליגת העל, מספר הקבוצות העולות אמור היה לרדת על פי ההסכם.

בשל עימות סביב העולות החליטו באיגוד לבצע צעד חד-צדדי וברוב של 18 קולות הוחלט לפרק את מנהלת הליגה ולהחזיר את השליטה בליגה הבכירה לידיי האיגוד החל מתום עונת המשחקים הנוכחית.

למעשה, 3 בלבד התנגדו להחלטה מקרב חברי הנהלת איגוד הכדורסל, כאשר מדובר בשלושה בעלי תפקידים מקבוצות הליגה, גיא הראל מהפועל ירושלים, רמי כהן מהפועל ת"א ויניב מזרחי מעירוני נס ציונה.

במנהלת הליגה מסרו לפני הישיבה הדרמטית כי: "הנהלת איגוד הכדורסל החליטה לקיים היום הצבעה על מנת לפרק את מנהלת הליגה ולהחזיר את ליגת העל לאיגוד. אם אתם שואלים את עצמכם מדוע, התשובה לא קשורה לעתיד הכדורסל הישראלי, אלא לפוליטיקה מוחלטת והרצון של הנהלת האיגוד להפר הסכם שהיו"ר שלה חתם עם יו"ר המנהלת. אתם מבולבלים? גם אנחנו. במקום שאיגוד הכדורסל יהיה גאה בהתקדמות והמקצועיות בה מתנהלת ליגת העל בכדורסל והכבוד שהיא מביאה לכדורסל בישראל ובמקום ללמוד ולנסות לשווק ולמתג את הליגה הלאומית בדומה לליגת העל, האיגוד בוחר בדרך ילדותית ושובר את הכלים".

עוד נכתב בהודעת המנהלת: "במנהלת הליגה הוחלט לקחת חברת ייעוץ אשר תבדוק, תחקור ותסיק מסקנות לגבי מנהלת הליגה, מבנה הליגה, שיטת המשחקים, עולות יורדות וכו'. בעוד חודשיים לאחר שהתוכנית תושלם ותאושר בדירקטוריון המנהלת, נשמח לשבת עם איגוד הכדורסל. אנחנו בליגת ווינר סל נמשיך לקדם את הכדורסל והכדורסלן הישראלי ונמשיך לקצור הצלחות למרות המכשולים שמנסה האיגוד לשים בדרכנו".