מנחם לובינסקי, מנכ"ל ומייסד תערוכת האוכל הכשר בניו ג'רזי שהתקיימה השנה ה-32 שוחח עם ערוץ 7.

"ענף הכשרות בארה"ב גדל משמעותית בשנים האחרונות. אני זוכר שבעבר התערוכה כללה 60 מציגים וכ-600 מבקרים ובשנת 2019 היו 400 מציגים ולמעלה מ-6,000 מבקרים מכל העולם. זה הפך להיות האירוע המרכזי של ענף הכשרות בעולם", מספר לובינסקי.

לדבריו, "רואים שהציבור שדורש אוכל כשר גדל פי כמה וכמה. לדוגמה, בעיר ליקווד שבניו ג'רזי, כשהתחלנו את התערוכה היו 17 אלף יהודים וכיום יש 70 אלף. בנוסף, איכות המוצרים הכשרים והכשרות בעולם הגיעה לרמה שלא חלמנו עליה. הם יכולים להתחרות עם מוצרים אחרים בכל העולם. יש היום למעלה מ-35 סופרמרקטים גדולים כשרים ברחבי ארה"ב ולצידן המון מסעדות. גם הרשתות הקמעוניות האמריקניות הגדולות כולן מחזיקות מחלקות כשרות גדולות".

לובינסקי מציין כי "לא רק יהודים צורכים אוכל כשר. זאת בגלל ההערכה לאיכות המוצרים והמחשבה שהכשרות מביאה איתה גם אוכל יותר בריא. אפשר לראות בסופרמרקטים כשרים אנשים שאין להם שום קשר לכשרות".

הוא מסיים באנקדוטה שמחברת את הכשרות לעולמות נוספים. "ב-2019 הציג כאן לראשונה ביתן כשר מדובאי וזה היה כל כך מוצלח שהקונסול של דובאי בניו יורק שלח אימייל לשגריר בוושינגטון שהעביר מסר לראש הממשלה דאז נתניהו שהשלום כבר בדרך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו