אביב גפן
אביב גפן צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

אחרי הפסקה של שנהבעקבות הקורונה פסטיבל "זאפה גולדסטאר סאונד סיסטם" חוזר בפעם ה16, עם סדרת מופעים ארוכה ומעניינת שעושה הרבה כבוד לאלבומים הגדולים של המוזיקה הישראלית.

אחד האומנים שיופיעו במסגרת הפסטיבל הוא אביב גפן, שבימים אלו ממש מציין 30 שנה לאלבומו הראשון 'זה רק אור הירח'. "כל הקסם של האלבום היה שלא היו בו שאיפות, חלומות, סיסמאות" נזכר גפן באלבום, "רק נער שכותב יומן נעורים ומלחין אותו".

"מעולם לא האמנתי שאהיה באור הירח הזה גם אחרי 30 שנה. ובטח לא האמנתי שהאלבום הזה יגיע ויחצה את מעמד פלטינה. אין מופע שלא כולל בתוכו את אור הירח, שנינו שווים, אמש, מיליארד טועים ועוד".

"סדרת ההופעות החגיגית מיועדת לכל הקהל, גם למי שהתחיל באור הירח וגם לכל אותם אלה שנמשכו אל האור אחרי הרבה שנים. במופע ננגן את שירי האלבום וכמובן להיטים מכל השנים".

לאורך השנים אירח הפסטיבל את מיטב היוצרים המובילים של ישראל בסדרת מופעים ייחודיים וחד פעמיים שהוקדשה כולה לאלבומי מופת פורצי דרך שהטביעו את חותמם על מפת התרבות והמוזיקה הישראלית לנצח.

מלבד גפן יופיעו בפסטיבל השנה גם אסף אמדורסקי שיארח את שלום חנוך, ג'יין בורדו, היהודים שיארחו את ארקדי דוכין, כנסיית השכל, לירן דנינו, מוש בן ארי שיארח את אריאל זילבר, מירי מסיקה, ורד בנד. כולם יחזרו לערב אחד לאלבום מופת שהקליטו בעבר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו