קריאות להחרמת ישראל
קריאות להחרמת ישראל צילום: istock

חברת הפרלמנט הפינית ורוניקה הונקסאלו (Veronika Honkasalo) הגישה בשבוע שעבר לפרלמנט בארצה הצעת חוק לאיסור יבוא סחורות המיוצרות ב"שטחים כבושים בניגוד לחוק הבין לאומי".

על פי הצעת החוק, יהיה אסור לייבא לפינלד סחורות המיוצרות על ידי יהודים בשטח יהודה ושומרון, ואף ממזרח ירושלים. הונקסאלו היא חברת הקואליציה בפרלמנט בפינלנד.

בכך הופכת פינלנד למדינה השנייה שתדון בפרלמנט בחוק להחרמת ההתנחלויות, לאחר שבאירלנד קודם בשנים האחרונות חוק להחרמת התנחלויות.

"חוקים האוסרים על יבוא כזה עוזרים לעסקים ולצרכנים לפעול באחריות", אמרה הונקסאלו. לטענה, "הפלסטינים סובלים מהכיבוש הארוך ביותר בהיסטוריה. עלינו להפסיק לתמוך בהתנחלויות הבלתי חוקיות של ישראל".

בתוך כך, הקמפיין האירופי #StopSettlements בירך על הצעת החוק נגד ישראל, וקרא לשאר מדינות אירופה ללכת בעקבות פינלד ואירלנד ולפעול בחקיקה נגד ישראל.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "האנטישמיות לא נרגעת. מכל המדינות בעולם רודפים דווקא את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון. אני קורא לראש הממשלה ושר החוץ לזמן מידית את שגריר פינלנד בישראל ולהסביר לו שככל שהחוק יעבור ישראל תמחק כל קשר עם מדינה שמחרימה את אזרחיה. לא נגיש יותר את הלחי השנייה למחרימינו. הבושה עוברת צד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו