יהודה ולד
יהודה ולד צילום: נתן וייל

אם הייתי יכול הייתי לוקח את כולכם לשבת יחד איתי בישיבה אחת של ועדת הפנים בכנסת ישראל, הייתם מבינים טוב מאוד את המציאות המסוכנת אליה נקלעה מדינת ישראל.

במה עסוקה ועדת הפנים בימים אלו אתם שואלים? יושב ראש הוועדה חבר הכנסת וואליד טאהא מהתנועה האיסלמית כינס דיון לקידום 'חוק החשמל' - חוק שמשמעותו הלבנת עשרות אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים בגליל ובנגב.

בדיון הוצג נוסח חדש של הצעת החוק שטאהא קידם שעניינו הרחבת החוק למאות אלפי בתים נוספים. עזבו שניה את צורת ניהול הדיון בדרך של סתימת פיות לחברי כנסת מהימין שמעלים שאלות ומנסים להבין את ההשלכות- אני רוצה שתבינו מה המשמעות של הקמת הממשלה עם השמאל הקיצוני והתנועה האיסלאמית.

הגה ההנהגה והשלטון נמצא בידיים שלהם- יום יום מתרחשים בשטח שינויים ומקודמות אג'נדות שמאל קיצוניות.

את הדיון במליאת הכנסת (שהיה צריך להתקיים ע״פ התקנון) בהסדרת ההתיישבות היהודית הצעירה- להכשיר את הבתים של קציני מילואים ומשפחות ציוניות שנשלחו ליישב שטח על ידי ממשלת ישראל – דחו השבוע חברי הכנסת של ימינה, אבל לקדם בנייה עבריינית ערבית- הם מקדמים בכל הכח.

זה לא רק בוועדה הזו. חברת הכנסת יוליה מלינובסקי היא יושבת ראש הוועדה שאחראית על ענייני דת ומדינה. עושת דברו של ליברמן שהוביל את השיח הנורא לשנאה ופילוג בחברה הישראלית ופועל באופן שיטתי לפגוע בלומדי התורה והמסורת.

היא זו שמובילה מטעם המדינה את העיסוק בגיור, בכשרות, בנישואין. השבוע היא אמרה בלי להתבייש שיש פה מלחמה על הזהות של המדינה- והיא מקדמת תפיסה ליברלית שתוביל לחופש דת והחלשת הזהות היהודית.

לא מדובר פה בחברת כנסת מהספסלים האחוריים. ממשלת בנט הציבה את האישה הזו בראשות ועדה שמקדמת את הרפורמות השונות שעלולות לשנות מהקצה לקצה את אופיה היהודי של מדינת ישראל.

הרוח הזו שולטת במסדרונות הכנסת. חברי הכנסת של ימינה שהבטיחו ש״לא קורונה לא מעניין״ ונושאים שבמחלוקת לא יקודמו, פשוט לא רלוונטיים, לא סופרים אותם. איך אמר לי השבוע מישהו בכנסת- "שמים עליהם פס".

לכן מרב מיכאלי יכולה לקדם במשרדה תחבורה ציבורית בשבת, ליברמן פוגע אנושות בנשות לומדי התורה על ידי גזרת מעונות היום, ניצן הורוביץ מקדם במשרד הבריאות פונדקאות לזוגות חד מיניים, בני גנץ שועט לבניה ערבית עצומה בשטחי C, השר עיסאווי פריג' נמצא כנציג ממשלת ישראל באוסלו בכנס של מדינות התורמות לרשות הפלסטינית – כסף שמועבר אחר כך למשפחות מחבלים ותמיכה בטרור, ועוד לא הזכרתי את הכספים לתנועה האיסלאמית והרשימה עוד ארוכה. כך ניצחון השמאל הפרוגרסיבי מתרחש בפועל בכל משרדי הממשלה.

אלו לא ספקולציות או הפחדות, זה לא קמפיין, זו המציאות שלנו. אמרו לנו תבחנו את הממשלה הזו במעשים שלה ובמבחן הזה אין יום שאין קידום דרמטי של ערכי השמאל. בשמאל יודעים לעבוד. חד משמעית.

עוד לא אבדה תקוותינו. כל יום שהממשלה הזו עומדת על תילה משהו לא טוב קורה במדינת ישראל. אבל אנחנו יכולים לשנות את זה, להקים ממשלה של המחנה הלאומי שתייצג את רצון רובו של עם ישראל.
חברי ימינה ותקווה חדשה שממשיכים להגדיר את עצמם כשייכים למחנה הלאומי, כאבי הבטן שלכם לא יעצרו את הטירוף הזה.

עוד לא מאוחר לעשות תשובה על הטעויות הקשות ולתקן את הדרך. לחזור לדרך של ערכים ואידיאולוגיה. לשים את היריבויות האישיות בצד, להתעלות מעל שיקולים אישיים של כבוד ושררה ולעשות משהו טוב למען עם ישראל. או שתהיו חתומים לדורות על החרפה הזו.