מתוך 'מנגן ושר'
מתוך 'מנגן ושר' באדיבות ורד אדיר,yes

סדרה החדשה עוקבת אחרי בחור צעיר עם חלום להיות זמר, חלום שקיבל בעקבות התקופה שהיה מופיע כילד עם אביו שהיה זמר מזרחי ידוע. האבא התאבד אחרי הסתבכות אחת יותר מדי, ועכשיו החובות מאיימים לשמוט את הקרקע מתחת לרגליו של הבן. אגב, לבן קוראים גילי.

העלילה המתוארת אמנם נשמעת כמו תקציר של סדרה דוקומנטרית על גילי הבן של זוהר ארגוב, וכנראה שלא במקרה, אבל זו העלילה של 'מנגן ושר' - הדרמה המוזיקלית החדשה של יס בכיכובו של בר צברי.

במרכז הסדרה עומד גילי חדד, מוסיקאי צעיר ומוכשר מראש העין, שהחלום הגדול שלו הוא להוציא שיר לרדיו. הוא גדל כילד פלא שהופיע במועדונים של אביו, שנטש בהמשך את המשפחה ומאז הוא הילד הגדול שלוקח אחריות על המשפחה.

הרפרנסים לסיפור של ארגוב ברורים וקשה להתעלם מהם בהתחלה, אך ככל שעוברות הדקות הצופה הולך ונשאב פנימה עד שלא נשאר לו זמן למחשבות. זו לא עלילה גדולה, את כמות התוכן שהייתה בשלושת הפרקים ששודר בינתיים אפשר לתמצת לכמה משפטים, זה בניואנסים הקטנים. במערכות היחסים בין גילי לאמו ולבת דודה שלו, בחצאי משפט שנאמרים בדיוק ברגע הנכון, באותנטיות של התפאורה שברובה באמת צולמה בראש העין הוותיקה. בחיים.

דרמות מוזיקליות לרוב מנסות להיות 'גדולות מהחיים', לתת לצופה משהו לחלום עליו, אולי אפילו לקנא בו. 'מנגן ושר' מהממת בפשטותה, בכנות שבה היא מציגה כעס ומריבות משפחתיות, את החיים בשכונה שהיא מייצגת, את החובות והקושי, ובעיקר, את היכולת גם שם להמשיך לחלום.

ששון גבאי, שמגלם את המאפיונר לו אביו של גילי היה חייב כסף, מציג גם הוא דמות קצת אחרת ממה שהתרגלנו בסדרות ישראליות. זה כבר לא המאפיונר הבריון מ'מנאייכ', אלא איש מבוגר וחובב תרבות שמדבר בנימוס כמו בסרטי הסנדק, אבל גם נזכר בנוסטלגיה בסיפורים על המורי המאיים. הוליווד פינת ראש העין אם תרצו.

תוסיפו לזה ביצועים נפלאים של צברי, שגם מתגלה כשחקן מעולה, לשירים מזרחיים ישנים לצד שירים חדשים שנכתבו במיוחד לצורך הסדרה, ותקבלו את אחת הסדרות הכי מעניינות ומהנות כרגע על המסך.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו