ביטוח רכב
ביטוח רכבצילום: FREEPIK

בשורה התחתונה: לקנות ביטוח רכב היום זה כמו לקנות כמעט כל מוצר אחר באינטרנט. נכון, אתם לא דורשים הצעות מחיר מאתר הקניות בסופר או מעלי אקספרס אבל כשמדובר במוצרים קצת יותר יקרים ממגן לטלפון הנייד שלכם, כנראה שאתם כן לפחות מבצעים השוואת מחירים בסיסית בין כמה אתרים שונים.

אם כבר מדברים על צרכנות נבונה והשוואת מחירים, האמת היא שאם היינו עושים השוואה כזאת גם ברכישות בסופר, כנראה שהיינו חוסכים לא מעט שקלים בחודש, אבל גם הנוחות שלנו משחקת תפקיד ובוודאי רמת השירות, דיוק המשלוח ואחוז המוצרים השבורים שנקבל מסופר א' לעומת ב'.

קל לדגמן היום צרכנות נבונה ברכישת ביטוח רכב. אין צורך להתקשר לנציגי שירות, אין שום צורך בהמתנה על הקו בהאזנה לג'ינגל שגם עלול להיתקע לכם בראש עוד לימים רבים קדימה. נכנסים למחשב או לסמארטפון, מקליקים ביטוח רכב, פותחים כמה טאבים של כמה חברות ביטוח ומתחילים בתהליך השוואה בין פוליסות ורכישה של זו האטרקטיבית ביותר עבורכם.

מהי פוליסה אטרקטיבית? כזאת שמציגה את התנאים הטובים ביותר עבורכם, את הכיסוי הרחב ביותר והמתאים ביותר לצרכים שלכם ועם ההטבות או ההנחות המשמעותיות ביותר עבורכם. ככה פשוט.

רכישת ביטוח רכב אונליין

בכל אחת מחברות הביטוח תעברו תהליך דומה של מילוי פרטים אישיים ופרטי הרכב. על בסיס הפרטים הללו תקבלו את הצעת המחיר שלכם, שהיא מותאמת אישית עבורכם ולא תהיה רלוונטית לאדם אחר, בטווח גילאים אחר, עם מספר שנות שונה של על הכביש או שמחזיק ברכב אחר משלכם.

הצעת המחיר שתקבלו תלויה בגיל שלכם, במספר השנים שיש לכם רישיון והיא תלויה רבות בהיסטוריה הביטוחית שלכם. "עבר ביטוחי" הוא תיעוד היסטוריית תביעות ביטוח הרכב של כל נהג. נהגים ותיקים ללא "עבר ביטוחי" יקבלו הטבות ומחיר אטרקטיבי יותר בפוליסת הביטוח שלהם מאשר נהגים צעירים – שידוע שהסיכויים שלהם להיות מעורבים בתאונת דרכים גבוהים יותר מנהגים ותיקים – ומאשר נהגים שביצעו תביעת ביטוח רכב בשלוש השנים שקודמות לחידוש הביטוח.

נהגים עם היסטוריה של נהיגה פרועה ושלילת רישיון, למשל, יכולים ממש להתקשות למצוא חברה שתסכים לבטח אותם משום שהסיכויים של אלה להיות מעורבים בתאונה ולהגיש תביעת ביטוח גבוהים משמעותית מנהגים שנוהגים בזהירות ובאחריות.

לאחר שהכנסתם את הפרטים האישיים שלכם, תתבקשו להכניס את מספר לוחית הרישוי של הרכב, מה שיעלה אצל חברת הביטוח את סוג הרכב ושנת המודל שלו, מה שלמעשה גם מעיד על נתונים כמו רמת הבטיחות שלו (שמשפיעה הן על פרמיית ביטוח החובה והן על הביטוח המקיף). עוד תתבקשו להצהיר אם יש ברכב מערכות מיגון נגד פריצות וגניבות, דבר שישפיע על פרמיית הביטוח המקיף בלבד.

אגב, יש רכבים שנחשבים לאהודים יותר בקרב כנופיות הגנבים, כך שרכב שנחשב "גניב" יתומחר במעט גבוה יותר מרכב שאינו נחשב לכזה. ובאותו תחום, גם אזור המגורים שלכם משפיע על ביטוח הרכב, שכן יש אזורים שמועדים יותר לפורענות אותן כנופיות ואזורים בטוחים יותר מבחינת גניבות ופריצות לרכבים.

ביטוח רכב, הצעת מחיר בדיגיטל

לאחר שמליאתם את הפרטים, סימנתם את בחירותיכם השונות במקומות הנכונים, הוספתם כיסויים והרחבות כמו שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי ותיקון שברים בשמשות ובמראות הרכב, תקבלו הצעה לביטוח רכב מפורטת על כל סעיפיה ותנאיה כולל פירוט עלויות של חלק מהסעיפים – כמו הרחבות ותוספות – וכמובן, המחיר הסופי.

כל שנותר לכם עכשיו, הוא לבדוק באתר מדד השירות של משרד האוצר אודות החברות שבדקתם ולבחור בזאת שמעניקה שירות יעיל ובאמצעים דיגיטליים וישירים המתקדמים ביותר. ולרכוש את ביטוח הרכב שבחרתם בתהליך של צרכנות חכמה ונבונה.