אפשר עם תוספת זהב?
אפשר עם תוספת זהב? צילום: iStock

סרטון רשת מצחיק של מוכר נודלס הוביל לחשד השלטונות בוויאטנם ואף ככל הנראה לחקירה. המוכר, בואי טואן לאם, צילם את עצמו כשהוא מכין נודלס בצורה מצחיקה תוך כדי חיקוי של השף המפורסם נוסרט גקצ'ה. מי שפחות התלהבה מהסרטון היא המשטרה שראתה בכך זלזול במשטר הקומוניסטי המקומי.

הכל התחיל לפני מספר שבועות כאשר שר בממשלת ויאטנם צולם כשהוא אוכל במסעדה של נוסרט ומזמין את מה שנחשב למנת הדגל של המסעדה- הסטייק המוזהב. הסטייק, שמצופה בזהב אמיתי, עולה כ2,000 דולר למנה ובסרטון ניתן לראות כיצד השף מכין את הסטייק במיוחד בשביל השר ואף מאכיל אותו ממנו.

בעקבות הסרטון, תושבים רבים בוויאטנם פתחו במחאה על הבזבוז הראוותני של השר לעומת המשכורות הנמוכות של האזרחים. הסרטון הופץ במהירות כסימן לשחיתות של השרים בממשלה שמרשים לעצמם לאכול אוכל מצופה זהב בעוד רוב אזרחי המדינה חיים בעוני.

בהמשך לאותה מחאה, לאם פרסם גם הוא סרטון בו הוא מחקה את התנועות המוגזמות של השף, אבל זמן קצר לאחר מכן הוא זומן לחקירה במשטרה. לטענת לאם, הממשלה מנסה לעצור כל אפשרות של מחאה והחליטו לעצור אותו מכיוון שהם ראו בסרטון זלזול ואיום על המשטר הקומוניסטי.

מי שדווקא נהנה מהסערה התקשורתית היא מסעדת נוסרט שבשנים האחרונות מושכת אליה עשירים רבים מרחבי העולם שרוצים לטעום את הסטייק המוזהב. התופעה של ציפוי מאכלים בזהב הפכה לפופולארית מאוד בשנים האחרונות ומאפשרת להפוך כל אוכל פשוט ליוקרתי במיוחד. לזהב עצמו אין בכלל טעם, אבל כנראה שמה שחשוב במסעדות יוקרה זה פחות האוכל ויותר התמונה שמעלים לרשתות החברתיות.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!