שוק בווהאן, סין. למצולמים אין קשר לידיעה
שוק בווהאן, סין. למצולמים אין קשר לידיעה צילום: רויטרס

התעלומה אותה מנסים לפתור מדענים רבים מאז תחילת מגפת הקורונה, מתי החלה המגפה והאם מדובר בנגיף שדלף ממעבדה לוירולוגיה בסין או עבר מבעלי חיים בשוק מאכלי הים בווהאן, קיבלה תפנית נוספת.

מייקל וורובי, מדען מאוניברסיטת אריזונה המתמחה במעקב אחר התפתחות וירוסים, פרסם מחקר חדש שערך ובמהלכו עקב אחר הדיווחים הראשונים על אנשים שחלו בנגיף, ובתוצאות המחקר אותו הוא פרסם ב"ניו יורק טיימס" ובכתב העת המדעי היוקרתי Science הוא טוען כי בניגוד לעמדת ארגון הבריאות העולמי, שטען כי הנגיף דלף ממעבדה בווהאן, המקרה הראשון של קורונה התגלה אצל מוכרת בשוק מאכלי הים בווהאן.

וורובי מבסס את טענתו על סמך מסמכים שהתפרסמו בכתבי עת רפואיים במקביל לראיונות וידאו עם אנשים בסין שטענו כי חלו בנגיף ממש בתחילת המגפה.

הוא טוען במחקר כי המוכרת בשוק מאכלי הים, כמו גם העובדה כי מרבית המאושפזים הראשונים מהנגיף היו קשורים בדרך מסויימת לשוק מאכלי הים בווהאן, מצביעים כי המגפה החלה שם.

"בעיר כזו של 11 מיליון אנשים, מחצית מהמקרים המוקדמים של קורונה קשורים למקום שגודלו כגודל מגרש כדורגל. זה הופך להיות קשה מאוד להסביר את הדפוס הזה, אם ההתפרצות לא החלה בשוק", כתב וורובי בסיכום המחקר שלו.

הטענות של וורובי זכו לתמיכה של מספר חוקרים נוספים, אחד מהם אף עבד בשרות ארגון הבריאות העולמי וחקר את מקור המגפה בסין, והם הסכימו עם הטענה של וורובי כי המגפה התפרצה בשוק מאכלי הים בווהאן.

השאלה מתי החלה המגפה נותרה עדיין במחלוקת. חלק מהמדענים טוענים כי למרות ההסכמה כי מקור ההתפרצות הוא בשוק מאכלי הים, בדיקת השינויים בגנום של הנגיף מעלה כי הזיהום הראשון התרחש ככל הנראה בחודש נובמבר 2019, מספר שבועות לפני שהמוכרת בשוק התגלתה כחולה.

לטענתם יתכן והנגיף עבר מאחד המבקרים או המוכרים האחרים בשוק אל אותה מוכרת, ומשם החל הנגיף להתפרץ.

על פי הדיווחים בסין, המקרים הראשונים של נגיף הקורונה אובחנו בסוף חודש דצמבר בבתי חולים בווהאן, והרשויות בעיר חשדו מיד כי מדובר בנגיף שפרץ מתוך בעל חיים ולכן הורו על סגירת שוק מאכלי הים בעיר באופן מיידי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו