שאול דה מלאך, מזכ"ל תנועת עזרא, מודה שהוא מתרגש לקראת שבת הארגון של התנועה ואת הלילה האחרון בילה בסיור בין הסניפים השבת.

"אנחנו מסתובבים מצפון עד דרום בלילה הלבן. היו שנתיים של קורונה וחזרנו עם עוצמה וגעגועים לחיות הזו וזה פשוט אדיר. השנה היה לי את חודש הארגון הכי מרגש אי פעם והכנסנו ספר תורה בסניף תל אביב שגדל ופורח - בערב שבת ארגון. אין שליחות גדולה מזו. זה ממש החזון שלנו כתנועה תורנית", אומר דה מלאך לערוץ 7.

נושא חודש הארגון השנה היה 'שאיפה למצוינות ועילית - השינוי מתחיל כאן'. "בחרנו בנושא זה כי אם רוצים לשנות חברה ולקדם את הערכים שבהם אנחנו מאמינים, צריך לצייר פסגות ולטפס אליהן. כל אחד מאיתנו צריך להגיע למקום גבוה, לדרוש מעצמו יותר, מהחברה יותר, מהסניף יותר ומהתנועה יותר - רק כך אפשר לשנות".

לדבריו, לצד הנחלת הערכים חשוב גם לשמור על מורל גבוה. "הרבה פעמים חושבים שערכים מועברים דרך לימוד או העשרה, אבל כשהקימו את התנועה אמרו משפט שהגדיר את ה-DNA שלה כשדיברו על 'האדם השלם'. המורל, ההווי והסביבה של החיים חשובה לא פחות מהחינוך בבית הספר - והתנועה נותנת את זה".

בעזרא השקיעו רבות כדי למנוע הדבקות בקורונה במהלך חודש הארגון. "אנחנו משתדלים לעשות הכל אך בצמוד להנחיות כדי למנוע הדבקות. הבאנו לכל הסניפים מערך בדיקות מהירות, כדי שכל מי שמגיע לפעילות בסניף ייבדק ולא ידביק תוך כדי הפעילות האינטנסיבית של חודש הארגון".