עופר חדד
עופר חדדצילום: חנה טייב

מעיין אדם סיימה את תוכניתה ברדיו 103FM עם מגיש 'חדשות 12' עופר חדד, שהתייחס לשחרורם של בני הזוג נטלי ומורדי אוקנין, ששבו אתמול (ה') לישראל וריגשו את כולנו.

"לפעמים צריך לדעת להגיד מילה טובה שלמה, בלי אבל ובלי אולי. ראינו השבוע ניהול שנכון לרגע זה, היה פשוט מעולה", אמר חדד.

הוא שיבח את ראש הממשלה ושר החוץ שניהלו את המשבר עם טורקיה: "אפס טעויות, שקט מופתי. התוצאה הרצויה והכל כך רצויה, תוך שבוע ימים נגמר משהו שהיה יכול להפוך לסאגה. כל ישראלי שאני מכיר החסיר פעימה השבוע".

בני הזוג נטלי ומורדי אוקנין סיפרו אמש על רגעי המעצר בטורקיה, שחזרו את השעות הקשות בכלא ותיארו את ההתרגשות בחזרה הביתה לבני המשפחה בעיר מודיעין.

"קיבלתי את הבשורה אתמול בשבע בערב כשפתחו את התא ואמרו לי שאני חופשי", סיפר מורדי בריאיון למיכל רבינוביץ' בכאן 11.

"פחדנו שזה ייקח יותר זמן, אבל זה היה מהר. חששנו שעלול להיגמר רע", המשיכה נטלי. "ידענו שלא יעזבו אותנו שם, ידענו שיצילו אותנו, ידענו שיהפכו עולמות, זה מה שהחזיק אותי".

היא סיפרה על שיחתם עם ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד עם שובם הבוקר. "סיפרו מה עשו למעננו, השיחות עם המשפחה הדיבורים עם כולם, לא יותר מדי פרטים", אומר מורדי. "התמיכה והעידוד היו שהם לא יעזבו אותנו". על התנאים בכלא אמרו השניים רק כי המעצר היה תקין ו"הכול היה בכבוד".

נטלי תיארה את רגעי המעצר והסבירה כי המעצר נגרם ככל הנראה בגללה: "צילמתי את התמונה ושלחתי לקבוצה המשפחתית בוואטסאפ. תוך דקה שתיים ניגשו אלינו והתחילו לשאול. לקחו את הטלפון, ראו את התמונה והתחילו לשאול מה ולמה. לא דיברו על זה שאנחנו חשודים בריגול. זה בגלל מה שאני עשיתי, לצערי. שצילמתי וסימנתי עיגול, לא הייתי צריכה לעשות את זה".

"אמרנו שכולם צילמו שם", אמר מורדי ששהוסיף כי השניים אינם חושבים על לחזור לטורקיה כרגע. "כל כך טוב לנו פה ואוהבים אותנו". נטלי הוסיפה: "אנחנו עדיין בטראומה, נראה. ימים יגידו. זה נס פרטי. שמונה ימים, כמו פך השמן".