ח"כ רות וסרמן לנדה
ח"כ רות וסרמן לנדה צילום: ערוץ 7

חברת הכנסת רות וסרמן-לנדה (כחול לבן) לא אהבה את את השבחים הרבים לארדואן שנשמעו מצד בכירים בישראל לאחר שחרור בני הזוג אוקנין.

וסרמן-לנדה כתבה בטוויטר: "תפסיקו להתחנף לארדואן. מה שקרה בטורקיה הוא טרור לצורך הפקת רווח מדיני. זה הצליח לו וזה עלול להיות תקדים מסוכן לישראלים מטיילים בחו"ל".

הח"כית מחקה את הציוץ החריג שסותר את אוסף הברכות ששיגרו חבריה לקואליציה אחרי שחרור בני הזוג הישראלים מטורקיה.

"יש פער מאוד גדול בין להודות לבין התבטאויות של גורמים, דווקא לא מהקואליציה, ביחס לאדם שחטף לאור יום אנשים תמימים והתבטא בצורה איומה על ישראל במשך שנים", היא אמרה לרשת ב'.

בני הזוג נטלי ומורדי אוקנין סיפרו אמש על רגעי המעצר בטורקיה, שחזרו את השעות הקשות בכלא ותיארו את ההתרגשות בחזרה הביתה לבני המשפחה בעיר מודיעין.

"קיבלתי את הבשורה אתמול בשבע בערב כשפתחו את התא ואמרו לי שאני חופשי", סיפר מורדי בריאיון למיכל רבינוביץ' בכאן 11.

"פחדנו שזה ייקח יותר זמן, אבל זה היה מהר. חששנו שעלול להיגמר רע", המשיכה נטלי. "ידענו שלא יעזבו אותנו שם, ידענו שיצילו אותנו, ידענו שיהפכו עולמות, זה מה שהחזיק אותי".

היא סיפרה על שיחתם עם ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד עם שובם הבוקר. "סיפרו מה עשו למעננו, השיחות עם המשפחה הדיבורים עם כולם, לא יותר מדי פרטים", אומר מורדי. "התמיכה והעידוד היו שהם לא יעזבו אותנו". על התנאים בכלא אמרו השניים רק כי המעצר היה תקין ו"הכול היה בכבוד".

נטלי תיארה את רגעי המעצר והסבירה כי המעצר נגרם ככל הנראה בגללה: "צילמתי את התמונה ושלחתי לקבוצה המשפחתית בוואטסאפ. תוך דקה שתיים ניגשו אלינו והתחילו לשאול. לקחו את הטלפון, ראו את התמונה והתחילו לשאול מה ולמה. לא דיברו על זה שאנחנו חשודים בריגול. זה בגלל מה שאני עשיתי, לצערי. שצילמתי וסימנתי עיגול, לא הייתי צריכה לעשות את זה".

"אמרנו שכולם צילמו שם", אמר מורדי ששהוסיף כי השניים אינם חושבים על לחזור לטורקיה כרגע. "כל כך טוב לנו פה ואוהבים אותנו". נטלי הוסיפה: "אנחנו עדיין בטראומה, נראה. ימים יגידו. זה נס פרטי. שמונה ימים, כמו פך השמן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו