נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט, הודיע כי ביום שלישי הקרוב ייצאו לדרך חיסוני הילדים וגם בני 5 עד 11 יוכלו להתמגן מפני הקורונה בעזרת מנת החיסון של פייזר.

"אני יודע שיש רגישות מסוימת סביב העניין הזה. יש הרבה אנשים שחוששים לחסן את הילדים, והם לא בהכרח 'מתנגדי חיסונים' או כאלה שקונים תיאוריות קונספירציה הזויות. התשובה שלי לחששות הללו: שקיפות מוחלטת. אנחנו נחשוף את כל המידע המדעי המוסמך בפניכם, ההורים - ואתם תקבלו החלטה. בדיוק כפי שפתחנו את דיוני הצט"מ לצפייה", כתב.

"העולם, בעיקר מערב אירופה, נמצא בתוך גל אדום של קורונה", כתב בנט, "אנחנו נחושים לשמור על אזרחי ישראל מפני המחלה ומפני ההשלכות הכלכליות שלה".

"זהו 'גל הילדים'", כתב בנט. "49% אחוז מהמאומתים הם בגילאי 0-11. החיסון הזה יחסוך המון בידודים מיותרים, אבל יש פה גם עניין בריאותי חשוב - התופעות של מה שנקרא 'לונג קוביד' עלולות ללוות ילדים שחלו במשך שנים. פשוט להרוס להם את העתיד. אני (או גילת, תלוי בלו"ז…) אקח השבוע את בני הקטן, דוד, להתחסן. החובה הראשונה שלנו כהורים היא פשוט להגן עליהם. שמרו על הילדים, קחו אותם להתחסן".

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר, לאחר כמה ימים של עלייה רציפה, מקדם ההדבקה הגיע ל-1 בדיוק.

ממטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה של משרד הבריאות אמרו כי עוקבים באופן שוטף אחרי מקדם ההדבקה: "אם העלייה תימשך, יכול להיות שנידרש לצעדים שונים כדי לצמצם הדבקות. יחד עם זאת כבר ברור שהתחסנות בולמת את התפשטות המגפה. אנחנו קוראים לכל מי שיכול וזכאי ללכת ולהתחסן ולהקפיד על ההנחיות הקיימות, לרבות עטיית מסכות ושמירה על התו הירוק".