המשלוח הראשון של החיסונים נגד קורונה לילדים נחת הבוקר (שבת) בישראל.

במטוס היו חמישה משטחים שהכילו כמיליון מנות חיסון מותאמות לילדים של פייזר.

אתמול הודיע ראש הממשלה נפתלי בנט כי מבצע חיסוני הילדים ייצא לדרך ביום שלישי - והחל מיום זה גם בני 5 עד 11 יוכלו להתמגן מפני הקורונה בעזרת מנת החיסון של פייזר.

בהודעה השבועית שלו כתב בנט על חיסוני הילדים: "אני יודע שיש רגישות מסוימת סביב העניין הזה. יש הרבה אנשים שחוששים לחסן את הילדים, והם לא בהכרח 'מתנגדי חיסונים' או כאלה שקונים תיאוריות קונספירציה הזויות. התשובה שלי לחששות הללו: שקיפות מוחלטת. אנחנו נחשוף את כל המידע המדעי המוסמך בפניכם, ההורים - ואתם תקבלו החלטה. בדיוק כפי שפתחנו את דיוני הצט"מ לצפייה".

"העולם, בעיקר מערב אירופה, נמצא בתוך גל אדום של קורונה", כתב בנט, "אנחנו נחושים לשמור על אזרחי ישראל מפני המחלה ומפני ההשלכות הכלכליות שלה".

"זהו 'גל הילדים'", כתב בנט. "49% אחוז מהמאומתים הם בגילאי 0-11. החיסון הזה יחסוך המון בידודים מיותרים, אבל יש פה גם עניין בריאותי חשוב - התופעות של מה שנקרא 'לונג קוביד' עלולות ללוות ילדים שחלו במשך שנים. פשוט להרוס להם את העתיד. אני (או גילת, תלוי בלו"ז…) אקח השבוע את בני הקטן, דוד, להתחסן. החובה הראשונה שלנו כהורים היא פשוט להגן עליהם. שמרו על הילדים, קחו אותם להתחסן".