נינה ונירית בחזרות
נינה ונירית בחזרותבאדיבות המצולמות

נינה טוקייר ונירית חוטובלי נפגשו אי אז בצפת, כשנירית עוד הייתה במסע של חזרה בתשובה, במקום קטן וקסום בו נירית נהגה להופיע.

"את נינה פגשתי במסע שלי בצפת באחד הרגעים הקשים שעברו עליי", מספרת חוטובלי, "ערב אחד נינה היתה שם לא ברור ‏איך ולמה, ‏אבל היא היתה. ‏היא פתחה בפניי את הדלת ‏וקיבלה אותי בחיוך ענק ‏כזה שכבר עושה לך הרגשה טובה".

"התיישבנו ולא בדיוק יכולתי לדבר ‏אבל העיינים דיברו ‏ונינה שמעה בלי מילים, ‏לקחה את הגיטרה והתחילה לשיר ‏מילים ומנגינה שכל משפט שהגיע ‏היה יותר מדויק לי מהשני. היא דיברה את הקול שלי וגרמה להכל להשתחרר".

"התחלתי להרגיש את המחנק בגרון משתחרר ‏ואת הריפוי שמחלחל דרך הקול המילים
‏והעיניים האוהבות ‏הקלטתי אותה והייתי שומעת את אותו השיר שרה ומנגנת אותו בכל מקום לעצמי ולכל מי שפגשתי והיתה זקוקה".

נינה ונירית בימים אחרים...
נינה ונירית בימים אחרים...באדיבות המצולמות

"מאז הפכנו חברות קרובות כאלה שלא צריכות להיפגש הרבה בשביל להרגיש קרוב ואני מודה על זה. במופע הקרוב שלנו אנחנו הולכות לחזור לאותו הרגע. אני, נינה והשיר המרפא שלה".

גם עבור נינה, שביום-יום ידועה כחלק מהצמד 'יונינה' בו היא מופיע עם בעלה יוני, ההופעה המשותפת ברביעי באירוע מיוחד. "מעניין ומרענן להופיע הפעם מול קהל שכולו נשי" היא מספרת, "זה אמנם התגלגל כחלק מהשיתוף פעולה עם נירית, שמופיעה בפני נשים, אבל אני מודה על ההזדמנות גם באופן אישי".

"זה מאפשר לי מידה מסוימת של יותר חופש- פתאום אפשר לעמוד על הבמה, לזוז בצורה משוחררת, אולי נירית אפילו תצליח לגרום לי לרקוד. כיף להתחבר לאנרגיה נשית וליחד הזה".

ואיך זה בפעם הראשונה להשאיר את הבעל בבית כשיוצאים להופעה?

"מצד אחד נוח יותר", היא עונה בחיוך, "מהבחינה הזו שלא צריך להתארגן על בייביסטר לחזרות ולמופע. זה תמיד ריקוד עדין עבורנו כזוג- כמה מקום אנחנו נותנים לביחד שלנו וכמה לנפרדות שלנו, אבל נראה לי שזה בריא ונכון להתפתחות שלנו שמדי פעם אנחנו באמת עושים דברים גם לחוד" היא מסכמת, "זה מרענן את היצירה ואת המוסיקה שלנו".