פייסבוק
פייסבוק צילום: ISTOCK

האם בקרוב משתמשי פייסבוק יוכלו לנהל באופן עצמאי את פיד החדשות שלהם, ולקבוע בעצמם איזה תוכן יופיע בו ומה יוסתר מהם?

על פי הודעה שפרסמה פייסבוק, מתכוונת הרשת החברתית להתחיל בניסוי של תוכנה חדשה שתעניק למשתמשי הרשת החברתית שליטה גדולה יותר על פיד החדשות שלהם, ותאפשר להם להתאים אותו לצרכים שלהם. בין היתר יוכלו המשתמשים לקבוע האם הם מעדיפים לראות יותר תוכן מחברים או בני משפחה, או דווקא להקטין את כמות התוכן המוצג בפניהם.

"אנשים יכולים כעת להגדיל או להפחית את כמות התוכן שהם רואים מהחברים, המשפחה, הקבוצות והדפים שאליהם הם מחוברים, וכן ומהנושאים שמעניינים אותם דרך הגדרת העדפות פיד החדשות שלהם", נכתב בפוסט שפרסמה פייסבוק בנושא.

בנוסף הודיעה החברה כי גם חלק מהלחצנים המאפשרים שליטה טובה יותר בהעדפות פיד החדשות של המשתמש יהפכו להיות זמינים ובולטים יותר, בין היתר אפשרויות כגון "מועדפים", "בטל מעקב" או "חיבור מחדש" ועוד. על פי הודעת פייסבוק הניסוי החדש יחל בקבוצה קטנה של משתמשים על מנת לבחון את מידת יעילותו, ואם יוכח כי המשתמשים אכן מעדיפים לנהל בעצמם את העדפות פיד החדשות שלהם, הניסוי יורחב לכמות משתמשים גדולה יותר עד שיהפוך זמין לכלל המשתמשים בעתיד.

בשנים האחרונות ביצעה פייסבוק מספר שינויים באופן בו מציג פיד החדשות של המשתמשים את התוכן, כאשר בפעמים הקודמות טענו ראשי החברה כי מדובר בשינויים שנועדו "להעניק עדיפות לפרסומים של חברים ובני משפחה על פני פרסומים של חברות ומפרסמים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו