להט"ב
להט"ב צילום: גילי יערי, פלאש 90

בני זוג גברים מקהילת הלהט"ב ששבתו בשבת האחרונה באחד מיישובי יו"ש גילו כי גלגל הרכב של רכבם פונצ'ר ומדבקות להט"ב קולפו ממנו.

"אני מזועזע", כתב עיתונאי העיתון "בשבע" יוני רוטנברג בחשבון הטוויטר שלו. "גיסי ובן זוגו התארחו השבת בישוב דתי ביו"ש. בבוקר שבת הם עברו ליד רכבם וראו שאחד הצמיגים מנוקב, שתי צלחות פורקו וסטיקרים פרו-להט"ביים קולפו".

"כנראה שהוונדליסט הבין שרדיפת להט"ב דוחה שבת", הוסיף. "עמדותיי השמרניות ידועות, אבל מדובר כאן על חציית קו מסוכנת מאוד".

האסטרטג ברל'ה קרומבי הגיב לרוטנברג: "'חציית קו מסוכנת'. נסחפת אחי. שלא יגיע עם 'בן זוגו' לישוב דתי בשבת ולא יחנה רכב עם מדבקות להט"ביות. כמובן אני נגד אלימות מגל סוג שהוא וכו'".

"אני כמובן נגד ונדליזם, אבל בוא נאמר שלבוא לשבת ביישוב דתי עם מדבקות פרו-להט"ביות זה קצת אצבע בעין", הגיב בנימין שינברג. עופרה לקס השיבה לו: "לא הבנתי. איך אדם מרשה לעצמו לגעת ברכוש של אדם אחר? אצבע בעין? שיעצום עיניים".

מ"חברותא - הומואים דתיים" נמסר: "עצוב לראות איך חבורת פחדנים מזיקים, שוב ושוב, לרכוש של זוג רק כי הם שני גברים דתיים, שבאו לעשות שבת עם המשפחה שלהם ביישוב. כנראה שעל דין תורה המזיקים לא שמעו, כי לפגיעה ברכושו של האחר אין היתר. חבל שלפחדנים יש אומץ המספיק לקילוף סטיקרים בלילה, ולא לדבר עם הומו פעם אחת בחיים שלהם.

"אנו דורשים מהרשות המקומית לעשות חשבון נפש ולאפשר בטחון, גם ברכוש, לכל באי היישוב. גם אם רחמנא ליצלן יש על הרכוש קצת יותר צבעים מהרגיל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו