השר בני גנץ בביקור אצל איציק סעידיאן
השר בני גנץ בביקור אצל איציק סעידיאןצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הלוחם לשעבר איציק סעידיאן, שהצית את עצמו במחאה על היחס שלו זוכים הלומי הקרב מאגף השיקום במשרד הביטחון, מאושפז כבר שמונה חודשים. בשבועות האחרונים הוא שב להכרה והחל לתקשר עם הסובבים אותו.

העיתון ידיעות אחרונות פרסם מסר מסעידיאן למדינה כולם ביום ההוקרה הלאומי לפצועי מערכות ישראל: "לכל עם ישראל היקרים, אני רוצה לומר לכם תודה. תודה על התפילות, על החיזוק לי ולמשפחתי. תודה שהייתם איתנו ברגעים הכי קשים, חיזקתם והאמנתם בי.

"תודה מיוחדת ואישית לאחיי היקרים – נכי צה"ל, ובתוכם הלומי הקרב, שדואגים ימים כלילות לחזק אותי ואת משפחתי. אני אוהב כל אחד ואחת מכם. אני מקווה שלא נהיה שקופים יותר.

"אני מודה לאמי היקרה, הלביאה שלי, שלא עוזבת את מיטתי לרגע, יחד עם סבתא מלכה, דוד ראובן וילדיו, ולאחיי לאה, אבי וגיא, שעוטפים אותי בהמון אהבה ועוזרים לי לעבור את זה בהמון כוח.

"מודה בכל ליבי לצוות שיבא, האחיות, הרופאים – בראשם פרופ' יוסי חייק, על המלחמה להשאיר אותי בחיים ועל הטיפול המסור, האהבה והאכפתיות.

"מודה כל יום לבורא עולם שנתן לי את החיים בחזרה כדי לראות אתכם, עם ישראל, מאוחדים וזועקים יחד את זעקת הלומי הקרב. זה הניצחון שלי".

סעידיאן ביקש מאחותו לאה לומר את הדברים האלה הערב, בטקס ההוקרה הרשמי בגני התערוכה, שבו ישתתפו בין היתר שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ"ל אביב כוכבי, מנכ"ל משרד הביטחון אמיר אשל, יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן ויו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה אייבי מוזס.