פרופ' נחמן אש וד"ר שרון אלרעי־פרייס
פרופ' נחמן אש וד"ר שרון אלרעי־פרייסצילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, חושש משאננות בציבור הישראלי בשל נתוני ההדבקה הנמוכים יחסית בעת האחרונה, לצד העלייה במקדם ההדבקה.

"אין ספק שהתחושה בציבור היא שיצאנו מהגל הרביעי ושאנחנו בטוחים. זה הזמן לחזור להקפיד על ההנחיות, אנחנו לא רוצים לחזור להגבלות", אמר אש בראיון לגלי צה"ל.

הוא הוסיף כי "העלייה במקדם ההדבקה מטרידה, אך צריך לקחת אותה בפרופורציה. כל עוד המקדם יישאר כך ולא יעלה - הכל בסדר. מקווה שההחלטה על חיסון הילדים תעורר גם את מי שצריך לקבל את מנת הדחף".

אש נשאל לגבי ההגבלות שהוטלו על מי שאינם מחוסנים באוסטריה וטען כי מדובר בצעד שאינו מתאים לישראל. "אני נגד הגישה הזו. בעייתי להטיל סגר רק על לא מחוסנים וכך גם חובת ההתחסנות. אני רוצה שאנשים יתחסנו מתוך בחירה ולא מתוך כפייה - אחרת זה עלול דווקא להזיק למבצע".

בתוך כך, ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, העריכה בראיון בכאן ב' שתהיה היענות גבוהה לחיסון הילדים.

"יש כל מיני סיסמאות שהקורונה היא לא מחלת ילדים. נכון שהיא פוגעת יותר במבוגרים, אבל היא יכולה לגרום למחלה קשה גם בקרב הילדים. גם בזמן המחלה וגם בתופעות הלוואי", אמרה אלרעי פרייס.

לדבריה, "לא מזהים וריאנט חדש שמאיים להוביל לעלייה בתחלואה. ההתפרצות המחודשת באירופה היא תוצאה של שילוב זן הדלתא ודעיכת החיסונים".