יאוש
יאוש צילום: ISTOCK

כשאדם מתחיל לצאת לדייטים העתיד נראה ורוד, הנה אוטוטו הוא מוצא את הזיווג שלו ומקים בית בישראל.

אך לעיתים הדרך מתארכת ומתארכת ויכולות לעבור שנים ארוכות ועשרות דייטים ועדיין לא נמצא בן או בת הזוג. עיכוב זה יוצר הרגשה רעה ותחושת כישלון אישי "אולי אני לא שווה? למה אני לא מצליח להתחתן?"

מה עושים כדי לא ליפול לדיכאון ולייאוש?

כדי להבין את הנושא לעומק נציג דוגמה מעולם העסקים, בכל ארגון או חברה, המחלקה שבה קשה יותר למצוא עובדים היא מחלקת המכירות. שאלו כל מנהל עסק והוא יספר לכם על הסיוט של מציאת אנשי מכירות. כל שבוע עוזב עובד אחר, אנשים לא מצליחים להחזיק מעמד, מדווחים על חוסר סיפוק מהמקצוע, בקיצור, ממש קשה.

מדוע אנשים לא אוהבים למכור? כי למכור כולל גם את החוויה של לשמוע עשרות פעמים ביום את המילה 'לא'. לאנשים קשה לשמוע 'לא' באופן חוזר ומתמשך. הם לוקחים זאת אישית, כי כמה פעמים אדם יכול להיכשל? כמה פעמים אדם יכול לקבל טריקת דלת? כל כישלון כזה מכבה משהו נוסף בהערכה העצמית שלנו.

זו גם הסיבה שאחרי מספר דייטים שקיבלנו בהם תשובה שלילית אנחנו מפתחים תחושות חרדה וחשש לצאת לדייט נוסף. כולנו מפחדים לשמוע את המילה: "לא".

זוכרים את אראלה ממפעל הפיס? היא החזיקה בעבודה שלה הרבה מאוד שנים. בעיקר בשל הסיבה שהיא בישרה לאנשים על זכייה שלהם. איזה מקצוע כייפי זה. לקום כל בוקר, ולהודיע לאנשים שהם זכו במיליונים.

עכשיו דמיינו מצב שבו מישהו אומר לאראלה: "לא תודה, אני לא מעוניין בפרס הזה". איך היא תרגיש? האם היא תרגיש שנכשלה? היא פשוט תגיד: איזה אדם מוזר... לא מבין שהוא זכה בהרבה מאוד כסף, ותמשיך הלאה.

זוהי נקודת המבט שבה צריכים לאחוז כאשר אנו עומדים לצאת לדייט חדש. אנחנו יודעים מה אנחנו שווים באמת, ואיזה מאושר יהיה מי שיינשא איתנו. כל דייט הוא למעשה הבשורה הגדולה שלנו למשודך: תראה איזו זכייה אני יכול\ה להיות בשבילך!

ואם הצד השני אומר לך "לא"? אז שיהיה לו לבריאות. הוא כנראה לא זכאי לזכות באור הגדול, שאת או אתה הולכים להביא לזוגיות העתידית שלכם. אם אתם מבינים את הערך של מה שאתם מביאים - לעולם אל תיפגעו משמיעת 'לא'.

רוצים למצוא את הזיווג יותר בקלות? הצטרפו עכשיו לפרויקט 252 ותקבלו כלים שיעזרו לכם למצוא את בן או בת הזוג, להצטרפות לחצו כאן>>>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו