הרב אליעזר שמחה וייס
הרב אליעזר שמחה וייס צילום: ללא קרדיט

הקרב הרבני נגד רפורמת הכשרות: חבר מועצת הרבנות הראשית, הרב אליעזר שמחה וייס, הסביר הבוקר (א') כי ברגע שרבני ערים יסרבו להעניק כשרויות לערים שאינן תחת סמכותם, הלכה למעשה הרפורמה לא תצא לפועל.

"אף רב לא חייב לתת כשרות במקום אחר. ולכן הם אומרים שהם לא יתנו כשרויות במקומות אחרים ואם זה יקרה – החלק הזה של הרפורמה לא יצא לפועל", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

בדבריו הסביר את עצם ההתנגדות. "הרבנים מתנגדים לרעיון שרב בכל מקום יכול לתת כשרות במקום אחר. רב הוא מרא דאתרא. הוא אחראי על המקום, העיר שלו ועליו לתת את הכשרות במקומו ואנחנו מתנגדים להפרטה כי זה אומר שכל אחד יבוא לתת כשרות במקום שרב אחר מכהן ולא יהיה שום דרך לבטוח בכשרות. אם מישהו לא מסתדר עם הרב המקומי – ילך למישהו אחר".

הוא תקף את השר כהנא: "מדוע שר הדתות לא בא לקיים דיון עם מועצת הרבנות הממלכתית על הכשרות? אנחנו נבחרנו כחוק. הרפורמה גורמת להשגת גבול בין רבני הערים. מצפה ממנו לכבד את רבני הציונות הדתית שרובם מתנגדים לרפורמת הכשרות"

בהמשך התייחס הרב וייס לרפורמת הגיור: "אם כל רב יוכל לגייר, יהיה פיצול של עם ישראל. לתעודת גיור לא תהיה שום ערך. הם פועלים במגמה להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה. הרפורמה תפגע בעיקר בבני ובנות הציונות הדתית ויגדל הלחץ להקמת ספרי יוחסין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו