יועז הנדל
יועז הנדל צילום: ערוץ 7

שר התקשורת יועז הנדל (תקווה חדשה) אמר היום (ראשון) לאחר הפיגוע הרצחני בעיר העתיקה בירושלים כי יש "לוודא שלא נכנסים לירושלים חמושים, יהודים או פלסטינים, זה לא משנה".

האמירה הזו של השר הנדל עוררה תגובות רבות, ומאוחר יותר הבהיר השר כי כוונתו הייתה כי יש לוודא שלא נכנסים לשטח הר הבית וסביבותיו חמושים.

"שר הפופוליזם יועז הנדל אומר ש'הכי חשוב לוודא שלא נכנסים לירושלים חמושים, יהודים או פלסטינים, זה לא משנה'", נכתב בחשבון הטוויטר של ארגון 'תורת לחימה'. "כל אחד הופך להיות מומחה בביטחון. יועז, תתעסק בתקשורת ופחות בביטחון, אתה מסכן אזרחים".

"זה מה שהיה לשר התקשורת יועז הנדל להגיד אחרי הרצח הבוקר ליד הכותל", כתב הפובליציסט ארז תדמור. "למי שעוד לא הבין את עומק החרפה והריקבון הפוסט-ציוני של האנשים שכפו על אזרחי ישראל את הממשלה הישראלית-פלסטינית הראשונה".

"בימים של אובדן הביטחון האישי, כל אזרח נושא נשק עשוי להציל חיים", צייץ ח"כ אופיר סופר (הציונות הדתית) "אסור להתבלבל מי נמצא כאן בצד המסכן חיים". מנכ"ל המפלגה יהודה ולד כתב: "מעדכן שאני יהודי חמוש בירושלים. יכניסו אותי למכלאות?".

"לאנשי הזיכרון הקצר", אמר בהמשך השר הנדל לפרשן הפוליטי עמית סגל. "המצב היום הוא שיהודים עוברים בידוק ופלסטינים לא. כדי למנוע פיגועים צריך לבחון מחדש את מדיניות המגנומטרים. מדיניות שנקבעה על ידי 'ימין חזק' בציוצים. בכל מקום מרכזי/ קדוש בעולם נהוג בידוק לכולם. רק כוחות ביטחון ובעלי רישיון נכנסים חמושים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו