מודעות ההתוועדויות
מודעות ההתוועדויות ללא

בכל רחבי הארץ ממטולה ועד אילת, יחלו מחר בערב רבבות חסידי חב"ד לחגוג את חג י"ט כסלו הנקרא גם 'ראש השנה לחסידות - חג הגאולה' שייסד בעל ה'תניא', האדמו"ר הזקן מחב"ד.

במלאת 223 שנים לחג הגאולה יתקיימו התוועדויות שייערכו במשך 48 שעות בימים יט-כ' כסלו.

בארגון צעירי חב"ד בראשותו של הרב אהרונוב הכינו תכנית דיגיטאלית מיוחדת שנבנתה על ידי אגף 'מבצע תורה' שתהפוך את המוני ההתוועדויות להתוועדות אחת גדולה ותאחד את מאות האלפים ל'ההתוועדות הגדולה בעולם'.

"חג הגאולה" י"ט בכסלו, יום שחרורו של מייסד חסידות חב"ד ממאסרו ברוסיה הצארית, נחוג כבר יותר ממאתיים שנה בריכוזי חב"ד בכל תפוצות ישראל. יהודים מכל קצות הקשת התורנית, לצד יהודים ממגוון העדות והסוגים נוטלים חלק מידי שנה בהתוועדויות מיוחדות אלו.

בעל התניא התבטא בשעתו באופן נדיר כשאמר כי "מי שישמח בשמחתי (=שמחת גאולת י"ט כסלו) - אוציאנו מן המצר אל המרחב, מן הגשם אל הרוח ומן הגהינום".

בסביבתו של הרב אהרונוב מספרים כי "את פריצת הדרך הזו, בה יהודים מכל החוגים והעדות נוטלים חלק בהתוועדויות, חזה בעל הגאולה ברוח קודשו. כשהיו חסידים שרצו לכתוב 'מגילת י"ט כסלו', וכבר הכינו נוסח של מגילה כזאת, רבנו הזקן לא קיבלה, ואמר שסיפור המאסר והגאולה אינו צריך להיות כתוב במגילה, משום שהוא יישאר חי לנצח בלב ישראל. וכה אמר: "זה היום יוקבע למועד תמידי בישראל, אשר בו יתגדל ויתקדש שמיה רבא, ויתעוררו אלפי לבבות בישראל בתשובה ועבודה שבלב. כי המעשה (=סיפור המעשה) חקוקה בלב ישראל דלעילא וכתובה בלב ישראל דלתתא".

"מעבר לתוכנית הייעודית, גם הוקמה פלטפורמה מיוחדת ל'חלוקת הש"ס', כפי שקבע הרבי לקיים ביום סגולי זה, דרכה יוכלו רבים בציבור הרחב להצטרף לפרוייקט סיום הש"ס", הוסיפו.

בשנים האחרונות תנועת חב"ד הפכה להיות אחד הגורמים המשפיעים ביותר בציבוריות הישראלית. "רבים מצביעים על חב"ד ובתי חב"ד כמי שהביאו את השינוי הדרמטי וכניסת המסורת שנעשה בקרב האומנים ואנשי התרבות בישראל ובכלל במהפך שמתקיים בלמעלה מעשור שנים האחרון בו הפך הציבור היהודי בישראל למסורתי יותר ויותר", אומרים בחב"ד.

ארגון צעירי חב"ד כיום פרוס בכל שכונה בישראל עם למעלה מאלף משפחות שלוחים, וכ- 120 בתי הספר של חב"ד בחלקם פונים במוצהר גם לציבור החילוני המסורתי שמגיע בהמוניו.

מי שעומד היום בראש הארגונים המרכזיים של חב"ד בישראל ומי שעומד מאחורי מיזמי הענק של חב"ד הוא ראש מפעל השליחות ויו"ר חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב. הרב אהרונוב זוכה להערכה רבה מהציבוריות הישראלית ובין היתר גם קיבל תעודות הערכה ממשלות ישראל על פועלו ופועלם של שלוחי חב"ד בארץ ובעולם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו