רכב הפוך עם "דם"
רכב הפוך עם "דם" צילום: מטה יהודי לא הורג יהודי

צעירים ואנשי ימין הציבו הערב (ראשון) רכב הפוך ומלא "דם" מתחת לגשר המיתרים בכניסה לירושלים, כחלק מהמחאה הדורשת להעמיד לדין את השוטרים המעורבים במותו של אהוביה סנדק ז"ל.

קצין משטרה כרז למפגינים להפסיק את חסימת הכביד ולחדול מהפרת הסדר הציבורי טרם ביצוע אכיפה ושימוש באמצעים לפיזור הפרות סדר.

הכניסה והיציאה לעיר ירושלים נחסמו למשך כשעה. כוחות משטרה פעלו להכוונת הנהגים לדרכים חלופיות.

כאמור, הפעילים הקימו במקום מיצג המדמה את מותו של אהוביה סנדק ז"ל על מנת להמחיש לעוברים ולשבים את מה שאירע ואת גודל המחדל של המשטרה במהלך התנהלותה באירוע.

כחלק מהמיצג, חסמו המפגינים את הכניסה לירושלים עם רכב הפוך. מתחת לרכב הניחו המוחים בובה אשר מדמה את גופתו של אהוביה ז"ל שהייתה תחת לרכב, וכן מסביב לרכב הם שפכו צבע אדום על מנת לדמות את דמו. על הרכב נתלו שלטים שעליהם נכתב "צדק לאהוביה" וכן "דורשים ועדה חיצונית – דם יהודי אינו הפקר".

"חשוב לנו להמחיש לציבור איך אירע מותו הטרגי של אהוביה", מספר אחד המפגינים במקום. "אנחנו מתקרבים ליום השנה להריגתו, וזה פשוט לא ייתכן שהשוטרים שהרגו אותו עדיין לא עמדו לדין, ולא רק זה אלא גם חזרו לעבודתם כרגיל בימ"ר שי. אנחנו קוראים מכאן גם הערב, שזהו ערב קשה לאחר עוד פיגוע רצחני, לעשות צדק ולהעמיד את השוטרים לדין, צריך לעשות הכל על מנת שמקרה כזה לא יקרה חלילה פעם נוספת", הוסיף.

כזכור, בשבועת האחרונים חודשה המחאה נגד משטרת ישראל בעקבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל. מאות פעילים, יחד עם בני משפחתו של אהוביה הפגינו מספר פעמים בירושלים. הקריאה של המשפחה להגיע לחקר האמת של מה שקרה באירוע התחזקה לאחרונה בעקבות פרסומים שונים על מחדלים וסימני שאלה בחקירתם של השוטרים שהיו שותפים להרג. במשפחה מקווים כי כבר בקרוב יחליטו להעמיד לדין את השוטרים ובכך לעשות מעט צדק עם בנם שנהרג.

צילום: מטה יהודי לא הורג יהודי

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו