ליליאנה סגרה
ליליאנה סגרה צילום: באדיבות המצלם

הקרב בין מתנגדי החיסונים לתומכיהם באיטליה מחריף: חבר מועצה מקומי ממחוז לומברדיה במדינה, פאביו מרוני תקף באופן יוצא דופן את הסנאטורית וניצולת השואה ליליאנה סגרה והתייחס אליה לפי המספר שקועקע על זרועה על ידי הנאצים במחנה ההשמדה אושוויץ.

מרוני, הנמנה על מחנה הימין הרידקלי, פרסם פוסט בעמודה בפייסבוק שלו על דיון בנוגע לחיסונים שהתקיים בסנאט וכמה, "כל מה שהיה חסר בדיון זאת היא...75190", כשהוא מתייחס לתמיכה של סגרה בחיסונים.

הפוסט הוסר בתוך זמן קצר, לאחר שמרבית חברי המועצה הנמנים על מפלגת השמאל-מרכז, פרסמו הודעת גינוי חריפה, וקראו למרוני להתנצל באופן פומבי בפני הסנאטורית בת ה-91.

מרוני טען בתגובה, "הבעתי את דעתי הלגיטימית נגד חברת סנאט שאינני מעריך את דעתה לפיה חיסון נגד קורונה הוא הדרך היחידה להתגבר על המגפה. היא לא רופאה ואם הייתי רושם את שמה פייסבוק היתה חוסמת אותי ולכן השתמשתי במספר".

התגובה הזו עוררה זעם רב עוד יותר, הן בקרב פוליטיקאים מקומיים והן בקרב מחוקקים ברמה הארצית שלחצו על מרוני להתנצל.

ואכן, לאחר יממה הוא נאלץ לפרסם התנצלות פומבית בפני ליליאנה סגרה. "אנחנו חיים באקלים של פילוג ושנאה וגם אני כשלתי בניסיון להביע את דעתי ואמרתי דברים שגויים שלא היו צריכים להיאמר. אני מתנצל על כך בפני חברת הסנאט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו