אמבולנס מד"א
אמבולנס מד"א צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עשרות ערבים הגיעו הערב (ראשון) למרכז הרפואי לגליל בנהריה וביקשו להיכנס בכוח פנימה לאחר קביעת מותה של האישה שנרצחה בג'דיידה-מכר.

ההמון נבלם בשער הכניסה על-ידי מאבטחים מהמרכז הרפואי, בשיתוף עם כוח שיטור מתוגבר מתחנת נהריה, שנאלצו להשתמש בכוח כדי למנוע את כניסתם. שני מאבטחים מהמרכז הרפואי שנפגעו באורח קל נזקקו לקבלת טיפול בחדר המיון.

מנהל המרכז הרפואי פרופ' מסעד ברהום: "מדובר במצב בלתי נסבל. אי אפשר לשתוק יותר לנוכח מקרי אלימות קשים, שמתרחשים חדשות לבקרים בבתי חולים שונים. אני מבקש לשבח את שיתוף הפעולה המוצלח בין מאבטחי המרכז הרפואי ותחנת משטרת נהריה, שבגופם מנעו נזקים בנפש, כי המקרה הזה היה יכול להסתיים בצורה הרבה יותר גרועה".

כאמור, אישה בת 55 נדקרה למוות הערב בביתה במועצה המקומית ג'דידה מכר. צוות מד"א ביצע בה פעולות החייאה שבסופן קבע את מותה. המשטרה עכבה לחקירה את בעלה, בן 57, בחשד למעורבות ברצח. בהתאם להתפתחות החקירה תחליט המשטרה האם לבקש את מחר להאריך את מעצרו של החשוד.

מדובר בקורבן הרצח ה-111 מתחילת השנה כתוצאה מהאלימות בחברה הערבית.

חובש רפואת חירום במד"א אמין סואעד סיפר: "כשהגענו למקום חברנו לכוחות המשטרה וראינו את האישה שוכבת מחוסרת הכרה עם פצעי דקירות בגופה. היא הייתה ללא דופק וללא נשימה, מיד התחלנו לבצע פעולות החייאה מתקדמות וממושכות, ובהמשך קבעו את מותה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו