ירי זיקוקים אל עבר בתי היהודים בהר הזיתים
ירי זיקוקים אל עבר בתי היהודים בהר הזיתים צילום מסך

על רקע התמשכות תופעת זריקת האבנים בדרכים המובילות להר הזיתים, יו"ר שדולת הר הזיתים בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאלי, הגיש שאילתה דחופה לשר לביטחון פנים, עומר בר לב בה ביקש להדק את השמירה במקום.

את המכתב שיגר בעקבות פניית ראשי הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים האחים אברהם ומנחם לובינסקי.

בשאילתה נכתב: "בימים האחרונים אנו נחשפים לתיעודים חוזרים ונשנים אודות 'טירוף' פשוטו כמשמעו המשתולל במזרח ירושלים בואכה הר הזיתים, כאשר כל האמצעים כשרים, בתפריט – זריקת בלוקים זיקוקים מאסיביים ירי חי ושלל אמצעים, מנגד, לא פעם נראים כוחות הביטחון, משטרה ומשמר הגבול אשר אמונים על ביטחון אזרחי ישראל, 'כצופים מהצד' ללא יכולת ממשית לפעול להפסקת אירועים מסכני חיים אלו.

"אינני יודע מה הטעם להתנהלות זו, האם מדובר בחוסר יכולת להגיב, האם מדובר בהנחיות 'להכיל את האירועים' אשר מונחתות מהפיקוד הבכיר, או חשש משפטי מהיום שאחרי".

מלכיאלי מבקש במכתבו לגבר את האבטחה במקום. "כבוד השר, משפחות ששיכלו את יקיריהם ורוצים לעלות ולפקוד את קבריהם מנועים מלעשות זאת בירושלים בירת ישראל, כיו"ר שדולת הר הזיתים הנני פונה אליך בדחיפות להנחות באופן ברור ומיידי, לאבטח ולהבטיח את שלום מבקרי המקום ולגדוע את הטירוף המשתולל בבירת מדינת ישראל".

אברהם לובינסקי, יו"ר הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים: "אנו שפועלים מעל 10 שנים מאז הקמת הועד הבינלאומי להגנת הר הזיתים, נמשיך לפעול למען בטוחנם של כל המתפללים בהר הזיתים. לא ייתכן שמי שרוצה לבוא ולהתפלל על קבר בני משפחתו או יקיריו, הוריו וילדיו לא יוכל לעשות זאת בצורה בטוחה ורגועה.

"אנו בטוחים שח"כ מלכיאלי שפועל רבות ונצורות למען הר הזיתים ימשיך לפעול ע"מ שהמקום יהיה בטוח לעלות ולהתפלל בו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו