הדורבנית שנפצעה מקבלת טיפולספארי רמת גן

לפני ימים אחדים הגיעה לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים גורת דורבנים קטנטנה שננשכה על ידי כלב באזור שדה בוקר.

הדורבנית שהגיעה עם פצע נשיכה גדול עברה סדרת בדיקות שכללה בדיקה גופנית כללית ושקילה אך כדי לטפל בה היה צורך להרדימה.

המטפלים הרדימו אותה, חיממו את גופה, נתנו לה משככי כאבים, נוזלים ואנטיביוטיקה ותפרו באופן חלקי את הפצע כדי לאפשר לזיהום להתנקז החוצה.

לאט לאט מצבה של הדורבנית הלך והשתפר והמטפלים המשיכו לעקוב אחריה בזמן ששהתה במתחם הטיפול הנמרץ של בית החולים והייתה תחת השגחה צמודה.

כעת אחת לכמה ימים היא מורדמת שוב כדי שניתן יהיה לטפל בפצע. כמו כן, המטפלים הציבו מצלמות מעקב בתוך חדר האשפוז שלה כדי לבחון מרחוק מבלי להלחיץ אותה את מצבה הבריאותי והאם לאחר שהתקשתה כל כך ללכת היא מסוגלת ללכת. הם עשו זאת משום שבכל פעם שהיו מגיעים לאזור האשפוז שלה היא הייתה נעמדת. כך דרך המצלמות הנסתרות אפשר לראות את ההתקדמות במצבה.

בעוד כמה שבועות כאשר היא תחלים והפצע יעבור אפשר יהיה לתכנן את השבתה אל הטבע. אולם, בשל גילה הצעיר, המטפלים בבית החולים מעדיפים שבשלב הראשון היא תשהה בחצר עם שתי הדורבניות שבספארי, דורית ועמית שגם הן הגיעו לטיפול בבית החולים בעבר אך בשל גילן הצעיר מבשל העדר חניכה של דורבן בוגר, לא יכלו לשוב אל הטבע, ותלמד מהן קצת על אורחות חייהן של דורבניות.

במהלך התקופה המטפלים ידאגו להוסיף לחצר שורשים ומאכלים מוכרים מהטבע וגם ירססו את החצר בריחות מהטבע כדי ששבועות אחדים לאחר מכן כשהדורבנית הקטנה תשוב אל הטבע היא כבר תרגיש ממש ממש בבית.