מייק אוונס
מייק אוונס צילום: פרי מנדלבאום

נסעתי לישראל ב-14 במאי השנה, במהלך מבצע שומר החומות כדי להגן על מדינת ישראל מפני מתקפה אנטישמית נגד ישראל בתקשורת.

גייסתי את צמרת האוונגליסטים באמריקה לצלם ולהביע את תמיכתם במדינת ישראל וקבעתי ספיישל חי עולמי של פייסבוק שהפקתי.

בין המנהיגים היו הכומר פרנקלין גרהם, בנו של האוונגליסט המפורסם בילי גרהאם, יחד עם נשיא רשת השידור הנוצרית גורדון רוברטסון, נשיא לשעבר של ועידת הבפטיסטים הדרומיים בת 22 מיליון החברים והכומר ג'ק גרהם, הכומר הבפטיסט הראשון של דאלאס רוברט ג'פרס, לשעבר. המועמד לנשיאות והמושל מייק האקבי, השחקנים ג'ון ווייט ופט בון ועוד מספר רב של מנהיגים אוונגליסטים גדולים אחרים המייצגים עשרות מיליוני אוונגליסטים.

במטוס הודיעו לי כי עמוד הפייסבוק שלי "קבוצת התפילה של ירושלים", עם 77 מיליון עוקבים, הותקף על ידי קבוצה אנטי-ציונית של האחים המוסלמים והפכנו לקורבן של טרור סייבר. המתקפה המאורגנת כללה יותר מ-2.1 מיליון הודעות שנאה אנטישמיות שפורסמו בעמוד בפרק זמן של 72 שעות.

רבים מהפוסטים כללו איומי מוות. אחרים אמרו שהיטלר היה צריך להרוג את כל היהודים. לפייסבוק היה את הכוח למנוע מהתגובות האלה להתפרסם, אבל הם לא עשו זאת. הצוות שלי פנה רבות לפייסבוק לעזרה אך התעלמו ממנו.

לתדהמתי, במקום שפייסבוק יאשים את העבריין, הם הענישו אותנו, הקורבן, וסגרו את העמוד שלנו. אנחנו עמוד הפייסבוק הדתי הגדול בעולם וללא ספק העמוד הפרו-ישראלי הגדול בעולם. גייסנו יותר מ-41 מיליון צעירים מוסלמים כחסידים בניסיון לכבוש את ליבם ואת מוחותיהם כדי להילחם באנטישמיות.

מייק אוונס עם אלון דוידי
צילום: פרי מנדלבאום

הכנסתי צוותי צילום לאזורים שהותקפו בעוטף עזה, אשדוד, אשקלון ושדרות, זאת כדי שנוכל להראות לעולם את האמת באזורים המותקפים ואת הסבל שחווה העם היהודי שכן התקשורת העולמית רק מראה את הסבל שחווים המוסלמים, ומאשימה את ישראל בנעשה. זו הייתה שנאת יהודים, הניזונה ביסודה מהאנטי-ציונות של האחים המוסלמים.

כשהודיעו לי שרע"ם, מפלגה אנטי-ציונית, מצטרפת לממשלה, זעמתי. לחשוב שמפלגה אנטי-ציונית פרו-האחים המוסלמים תהיה חלק ממדינה יהודית היה בלתי נסבל מבחינתי.

אני מגייס תמיכה במדינת ישראל עוד מימי מנחם בגין, ותמיד העדפתי לא להתעסק בפוליטיקה. שמעון פרס אהב אותי מאוד ואני אהבתי אותו. הוא היה היו"ר הבינלאומי שלי והזמין את פרס ידידי ציון שהוענק ל-22 מנהיגי עולם, כולל שני נשיאי ארה"ב. המדיניות שלי תמיד הייתה לא להתמקד בימין או בשמאל, אלא תמיד להתמקד בפעילות למען בישראל.

לצערי, הפעם תקפתי ותקפתי באופן קשה. מתחתי ביקורת על הממשלה שהוקמה בגלל שהיא כללה מפלגה אנטי-ציונית פרו-האחים המוסלמים. התנצלתי במסיבת עיתונאים על ההערות הללו כי הבנתי שזה לא היה נכון ולא תפקידי למתוח ביקורת על נפתלי בנט, שהיה ציוני מאוד.

למרבה הצער, כשהייתי בישראל בחודש מאי, היו גופי תקשורת שהצהירו הצהרות כוזבות על מה שאמרתי. כעיתונאי כבר יותר מ-40 שנה, אני מכיר את המשחק של התקשורת ולפעמים מזייפים קצת כדי להביא כותרות.

הקדשתי את חיי לתמיכה במדינת ישראל - ואני לא אפסיק עכשיו. בניתי קמפוס של 100 מיליון דולר, המרכז למורשת ידידי ציון בירושלים, כדי ליצור בית ל-800 מיליון האוונגליסטים בעולם ובישראל. הם, אני מאמין, החברים הכי טובים של ישראל. כפי שעשיתי במהלך עשרות השנים, אמשיך לגייס תמיכה למדינת ישראל עם כל הארגונים האוונגליסטים שהקמתי.

בשנה שעברה אירח מרכז מורשת ידידי ציון את ועידת המדיה הנוצרית של לשכת העיתונות הממשלתית. שברנו את כל השיאים של מדינת ישראל עם 7.5 מיליון צופים. ביום שלישי האחרון, 16.11, אירחתי את תחרות מלכת היופי לניצולות השואה במרכז התקשורת של מוזיאון ידידי ציון יותר מ-60 גופי תקשורת סיקרו אותו ויצאו אלפי כתבות ברחבי העולם המראות את גדולתה ויופיה של מדינת ישראל.

במרכז המדיה של מוזיאון ידידי ישראל בירושלים, אני בונה מכון לשגרירים כדי להכשיר שגרירים נוצרים לתמוך בישראל במדינותיהם ולהילחם באנטישמיות. אני בונה את מכון המחקר האוונגליסטי וצוות החשיבה הראשון שיספק נתונים אסטרטגיים בזמן אמת לאוניברסיטאות, כלי תקשורת נוצריים וכנסיות ברחבי העולם ומדינת ישראל, יחד עם בניית פלטפורמת רשת חברתית מהמאה ה-21 שאינה יכולה להיפגע על ידי שונאי יהודים אנטי ציונים.

אני פועל רבות למען ישראל, לדוגמה, איילת שקד, שרת הפנים, שלחה לי סרטון קצר בן שלוש דקות על ירושלים. תוך שבועיים היו לנו יותר מ-21 מיליון אנשים שצפו בו.

אני מאחל לראש הממשלה בנט וגם ליאיר לפיד שר החוץ ברכות וההצלחה. חברי קבוצת התפילה בירושלים ימשיכו להתפלל ולפעול למען ישראל. אנחנו נעמוד ב-100% מאחורי מדינת ישראל.

*************************************

מייק אוונס הוא מחבר רבי המכר מספר 1 של הניו יורק טיימס עם 108 ספרים שפורסמו. הוא המייסד של מוזיאון ידידי ישראל בירושלים, שאירח את ועידת התקשורת הנוצרית בישראל, בה צפו יותר מ-7.5 מיליון איש ולאחרונה את תחרות מלכת היופי של ניצולי השואה. הנשיא שמעון פרס ז"ל, הנשיא התשיעי של ישראל, היה היו"ר הבינלאומי הראשון של הארגון.

פרס ידידי ציון של המוזיאון הוענק ל-22 מנהיגי עולם, ביניהם שני נשיאי ארה"ב. קבוצת התפילה בירושלים היא רשת המדיה החברתית הדתית והפרו-ישראלית הגדולה בעולם עם יותר מ-77 מיליון עוקבים ברחבי העולם. אוונס שימש גם כיועץ של הנשיא טראמפ לגבי מדינת ישראל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו