חנוכה שמח
חנוכה שמחiStock

"מי יכין לנו סופגניות כמו של אמא?" מלכי בת ה-5 פרצה בבכי נורא.

השבוע פורסם הספדו הכאוב של שלמה ברים על אשתו מרים (28) שנפטרה לאחר מאבק קשה בסרטן. כעת, בחג החנוכה הראשון בלי אמא, היתומים הקטנים זועקים לעזרה.

שנה שעברה הכל היה אחרת. הם לא ידעו שאמא חולה, ומרים ז"ל עשתה הכל ע"מ שהילדים לא ירגישו בכך. אפילו סופגניות נוטפות ריבה היא הכינה, ורק החדר הסגור ספג את כאבה.

ועכשיו מטי בת ה-7 מנסה למלא את מקומה, אבל היא לא יכולה לטגן סופגניות כמו של אמא. היא לא יכולה למחות את הדמעות של אחותה הקטנה, וגם לא להבטיח לאליעזר הקטן שהכל חלום, ועוד רגע אמא חוזרת לסובב לו את הסביבון מהר מהר.

מכל החלונות מציצות חנוכיות מאירות, ורק בבית שלהם- כאב. אנחנו לא יכולים להחזיר להם את אמא. אנחנו כן יכולים להחזיר להם את האור.

לתרומה למשפחה לחצו כאן>>>

"מרים היתה רק בת 26 כשגילו לה את המחלה, אבל כבר אז גילתה עוצמות נפש אדירות אמרה לי בקול רגוע ושליו: 'זה רק ניסיון, אנחנו נעמוד בו ובעזרת ה' נמשיך כרגיל בחיים'. מרים האמינה שתחלים בכל לבה, היא לא נתנה לי לעצור את השגרה והבית תפקד יותר מרגיל. המקפיא והמקרר היו מלאים באוכל, הארונות הדיפו ריח של כביסה והילדים גדלו באושר, לא מודעים למצב".

"היא נלחמה בשבילם ממש עד הסוף. כשחזרה מטיפולים, אמרה להם שהיא קצת עייפה וצריכה לנוח. רק אני שמעתי מאחורי הדלת את ההקאות ואנחות הכאב שנפלטו לה בלי לשים לב", סיפר שלמה בעלה בכאב.

לאחר שנתיים של מאבק קשה בסרטן נפטרה מרים ברים (28) כשהיא מותירה אחריה שלושה ילדים המומים שלא מעכלים את הפרידה.

עם פטירתה, סיפר בעלה על החיים בצל המחלה ומשאלתה האחרונה של מרים: "בחודשים האחרונים, התפשטו בגופה גרורות רבים וצוות בית החולים הכין אותנו לסוף. מרים לא פחדה על עצמה, היו בה אמונה ושלווה מופלאים, אבל המחשבה על הילדים, גרמה לה לבכות. היא שאלה אותי שוב ושוב 'מי ידאג לילדים?' ולא היתה לי תשובה".

שלמה ממשיך ואומר בכאב, "עכשיו, נשארתי לבד, משתדל למלא את המשאלה שלה ללא הצלחה, הילדים שלי נשארו בודדים בעולם, בלי אמא שתדאג, שתגדל באהבה ותבין לליבם. לעולם לא אוכל להחזיר להם את אמא, אבל אני רוצה לפחות לתת להם בית, אוכל מבושל, בגדים מכובסים וסביבה מטופחת כמו שהיו רגילים. אני מתחנן אליכם, בבקשה תעזרו לי למלא את בקשתה של מרים. ולדאוג לילדים הקטנים".

לעזרה הקליקו כאן>>>