כנס רבני הציונות הדתית
כנס רבני הציונות הדתית צילום: ללא

לאחר ההצלחות בכנס רבני הדרום שנערך בשדרות באלול האחרון, ובכנס רבני הצפון שנערך בעפולה לפני כחודש, שוקד בימים אלו ארגון 'איחוד רבני הציונות הדתית' על כנס נוסף בסדרה, הפעם לרבני אזור המרכז הרואים עצמם חלק מהציונות הדתית.

אל הכנס, שייערך באולם 'ניגוני חיים' שבפתח תקווה ביום רביעי הקרוב (כ' בכסלו), הוזמנו רבנים המתגוררים ופועלים באזור גוש דן במובנו הרחב – מגדרה עד חדרה. יותר ממאה רבנים כבר אישרו את השתתפותם, ולצידם יגיעו לכנס גם חברי נשיאות הארגון: הרב חיים דרוקמן, הרב יעקב אריאל והרב זלמן ברוך מלמד.

את דברי הפתיחה יישא הרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקווה. לאחר מכן יתקיימו קבוצות חשיבה בין הרבנים בנושאים שעל הפרק, כמו התמודדות עם תרבות המערב; חיזוק ותמיכה בערים מעורבות; אתגרי בניית קהילות וחיזוק קהילות מזדקנות; מעמד השבת במרחב הכללי; חיזוק הרמה התורנית בציבור ועוד.

בהמשך ייערך פאנל העוסק ברפורמת הכשרות, מה מצב מערכת הכשרות כיום, מה מוצע כרפורמה ומה המצב האידיאלי של מערכת הכשרות.

בהנהלת ארגון 'איחוד רבני הציונות הדתית' מקווים שגם הפעם הכנס ינחל הצלחה, שהמשתתפים בו יצאו עם תובנות חדשות ואף עם מסקנות מעשיות. ויותר מכך: שהציונות הדתית תמשיך להתנהל כקבוצה אידיאולוגית אחת, שלמרות קיומן של דעות שונות ומחלוקות בשלל עניינים, יודעת לשים את הערכים המשותפים במרכז, ולשתף פעולה בסוגיות העיקריות המקובלות על כולם.

רבנים המעוניינים להשתתף בכנס, יכולים להירשם בלחיצה כאן