בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ' צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אנשים הגונים לא צריכים להישאר שווי נפש מול הקרקס שמתגלה במשפט נתניהו. מול הריקבון שמתגלה בשרשרת של מחדלים וכשלים שקשה שלא לייחס להם כוונת זדון מצד המשטרה והפרקליטות על כל בכיריה.

עכשיו תראו, אני קורא מידי פעם כאלה שטוענים שאני מדבר מפוזיציה. שאני שפוט של נתניהו ולכן נצמד לבלוק שלו ותומך בו מול הרדיפה המשפטית שהוא עובר.

עזבו שזה מצחיק. הייתי מגדולי מבקריו של נתניהו עד כדי כך שהוא כמעט פיטר אותי מתפקידי כשר תחבורה. אבל אני משתדל להיות איש אמת ולנטרל פוזיציות.

את הנאום הזה נגד רדיפת נתניהו נתתי בכנסת הקודמת, אחרי שהוא זרק את חבריי ואותי לאופוזיציה. אז מה חשבתם, שאמכור את ערכיי ואמונותיי ואתכחש לאמת שלי על מה טוב ונכון למדינת ישראל רק כי הוא פגע בי?

נכון, הוא היה לא בסדר. כלפיי, כלפי הציבור שאני מייצג, וכלפי עם ישראל. אבל האמת יותר חשובה, הצלת הדמוקרטיה יותר חשובה, ביעור השחיתות במערכת המשפט הישראלית יותר חשוב. ואת זה למרבה הצער לא מצליחים להבין קולגות שלי למערכת הפוליטית. אלה שנתנו לעלבונות והכעסים והמשקעים להוביל את קבלת ההחלטות שלהם, ובשל ייצר נקם בנתניהו הפנו עורף לערכים והבוחרים שלהם, פירקו את המחנה הלאומי, והקימו ממשלת שמאל עם תומכי טרור אנטי ציוניים שמסכנת את מדינת ישראל.

עכשיו הם גם מחזקים עוד יותר את כוחה של מערכת המשפט, ממנים שופטים אקטיביסטים לבית המשפט העליון ומנציחים בכך את הרוב האקטיביסטי בעליון הרבה שנים קדימה, הורסים את השיטה הדמוקרטית שלנו ומביאים חוק לקציבת כהונה - שאין לו אח וריע באף מדינה עם משטר פרלמנטרי ובניגוד גמור למה שהם חשבו שטוב ונכון למדינת ישראל עד ששנאת נתניהו השתלטה עליהם, ומבקשים לאפשר ליועמ"ש להדיח ראש ממשלה מכהן בעצם ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום.

נתניהו רחוק מלהיות מנהיג מושלם. יש לו המון יתרונות ותרומה גדולה למדינת ישראל, וגם יש לו הרבה חסרונות. יחסי האנוש המורכבים הוא הקטן שבהם. החשובים יותר הם המחדל שלו בטיפול במערכת המשפט, בטיפול באבדן הריבונות והמשילות מול ערביי ישראל, ההימנעות מהחלת הריבונות ביהודה ושומרון ומהסדרת ההתיישבות הצעירה, העלמת העין מול השתלטות הרש"פ על שטחי סי ביהודה ושומרון, ועוד.

לכן אני לא בליכוד אלא מוביל אלטרנטיבה ערכית ואמינה הרבה יותר, שתוביל בעזרת השם את הליכוד והמחנה הלאומי כולו לממש את ערכיו ולתקן את מה שצריך במדינת ישראל.

אבל נתניהו נרדף משפטית במטרה להדיח אותו ואת הימין מהשלטון באחת הפרשיות המסוכנות ביותר לדמוקרטיה וליהדות של המדינה. ובעניין הזה אני בצד שלו ושל תומכיו ומצביעיו הרואים בו את מנהיגם על מלא, ואעשה הכל כדי שהמזימה הזו תסוכל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו