מנהיגי הקהילה העסקית בבריטניה, שנפגשו הבוקר (שני) עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון, בוודאי לא ישכחו את הנאום שלו עוד שנים ארוכות.

במהלך הנאום עצר לפתע ג'ונסון את הנאום והחל לחטט בערימת הניירות שהביא עימו, תוך שהוא פולט "לעזאזל" מספר פעמים ולאחר מכן אף התנצל בפני קהל השומעים על הבלבול ופלט "סלחו לי" פעם אחר פעם.

לאחר מכן הפך הנאום של ג'ונסון למוזר אף יותר, כאשר ראש הממשלה הבריטי החל לדבר על פארק השעשועים המוקדש לחזירה פפה – דמות מצויירת פופולרית עבור ילדים בבריטניה, ואף ביקש לדעת מדוע המנהיגים העסקיים לא ביקרו בפארק השעשועים הנמצא מאות קילומטרים מהמקום בו התקיימה הועידה. הוא אף הגדיל וטען כי "דמות החזירה פפה נראית כמו מייבש שיער, והאבא החזיר קצת סטריאוטיפי".

לאחר מכן החל ג'ונסון לדבר על רכבי טסלה החשמליים ועל כך ש"הן מהירות יותר בהאצה אחרי רמזור מאשר מכוניות פרארי" ואף החל להשמיע קולות גרגור כאשר ניסה לחקות את רעש מנוע מכוניות הטסלה. הוא סיפר כי הוא מתכוון להציע תוכנית ולפיה בתים עתידיים בבריטניה יכללו נקודת הטענה לרכבים חשמליים.

במהלך הנאום המוזר השווה ג'ונסון את עצמו למשה רבנו, כאשר רמז כי "ירד מהר סיני על מנת להעניק לעובדי המדינה את תוכנית 10 הנקודות שלו להעלאת השכר".

במהלך הנאום נראו הנוכחים, בכירי הקהילה העסקית בבריטניה, כאשר הם יושבים בחוסר נוחות ומביטים בשקט בראש הממשלה, בעוד זה מנסה להשתלט על הניירת המבולגנת שלו. אחד הכתבים אף שאל את ג'ונסון האם "הכל בסדר איתו", ובתגובה אמר ראש הממשלה כי "אני חושב שאנשים הבינו את הרוב המכריע של הנקודות שרציתי להעביר, וזה עבר בצורה טובה".

מפלגת הלייבור פרסמה הודעה בעקבות ההופעה המוזרה והמביכה של ג'ונסון, בה נאמר כי "הבדיחה כבר אינה מצחיקה יותר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו