איילת שקד
איילת שקד צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר דיונים ארוכים בין שרת הפנים איילת שקד ויו"ר וועדת הפנים ח"כ וליד טאהא הושגו הסכמות באשר לחוק החשמל והוא יעלה מחר להצבעה בוועדה.

השרה שקד החזירה את החוק לנוסח שאושר בועדת השרים למעט תיקון אחד במסגרתו יקצבו זמן לועדה מחוזית למתן התייחסות ל-45 ימים ולשר הפנים למתן החלטה לאחר תום הזמן שניתן לועדה המחוזית למשך 120 ימים.

התוספות שהכניס טאהא על דעת עצמו לחוק שלא על פי הסיכומים הכוללות החלת החוק על בתים שהוצאו נגדם צווים שיפוטיים וכן אי הגשת תוכנית מפורטת כתנאי למתן צו לחיבור לחשמל הוצאו ממנה.

לאורך כל הדרך היה מתווה משלים לחוק שדיבר על מתחם שיקול הדעת של השרה וסוכם בין שקד לטאהא שהמתווה יותאם בהתאם לעקרונות של החוק הנוכחי ויפורסם בהמשך על ידי השרה.

נזכיר כי בשבוע שעבר, בעת ששקד שהתה בארה"ב שינה טאהא את החוק באופן משמעותי בניגוד להבנות בקואליציה כך שיתאפשר חיבור לחשמל של בתים שנבנו אחרי חוק קמיניץ אם יש להם תוכנית הפקדה ושל בתים שגרים בהם בפועל גם אם לא יועדו במקור למגורים.

טאהא טען אז כי מפלגתו תילחם שהחוק יאושר עם התיקונים. "זה תפקידי כיו״ר הוועדה ותפקידם של חברי הכנסת - להכניס שינויים בחוק. העיקרון המנחה אותי הוא היגיון התכנון ואנחנו נעמוד על זה ולא ניתן למסמס את זה בתכסיסים פוליטיים".

בלשכת השרה שקד אמרו בתגובה כי לא יסכימו לשום שינוי בנוסח החוק וכאמור הערב הושג סיכום בין הצדדים.